Μετάβαση στο περιεχόμενο

Φωτοβολταικό σε κτίριο >10kw


ilmar

Recommended Posts

Δεν εχω βρει κατι σχετικό με το θέμα.

 

Έχω την εξής απορία.

 

Η διαδικασία για ένα φβ 40kw σε κτίριο τι διαδικασία χρειάζεται? Η σύμβαση πώλησης γίνεται με τον ΔΕΣΜΗΕ? Υπάρχει καθυστέρηση?

Αποσα έχω καταλάβει δεν χρειάζεται αδειες κτλ..Μονο σύμβαση σύνδεσης με τη ΔΕΗ. Και μετά ΔΕΣΜΗΕ?

Επειδή θέλω να ξεκινήσω τη διαδικασία σύντομα αν κάποιος εχει καποια εμπειρία επί των διαδικασιών μπορεί να με συμβουλέψει πως ακριβώς να το προχωρήσω για να έχω τα συντομότερα αποτελέσματα?

 

Ευχαριστώ πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Καταθέτεις ΔΕΗ με παράβολο 500€+ΦΠΑ και τα δικαιλογητικά της αίτησης πρώτου σταδίου

 

Περιμένεις να πάρεις όρους σύνδεσης (αναμονή απο 20 ημέρες μέχρι και το άπειρο, ανάλογα απο την περιοχή), μόλλις πάρεις τους όρους σύνδεσης πληρώνεις το ποσό που αναγράφεται, υπογράφεις σύμβαση σύνδεση (μαξ εντός 5 ημέρων) και μαζί με τα δικαιολογητικά της εταιρίας πας ΔΕΣΜΗΕ (αναμονή έως και 5 μήνες) αν είναι φυσικό πρόσωπο η σύμβαση πωλησης γίνεται με την ΔΕΗ οπ΄τοε ο χρόνος θα είναι αισθητά λιγότερος.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.