Μετάβαση στο περιεχόμενο

ΑΞΙΖΕΙ..? Μέθοδοι υπολογισμού Θέρμανσης και Κλιματισμού (Κωδ. ΒΙΟΜ6, Διάρκεια: 20 ώρες)


Recommended Posts

Τα λέει όλα ο τίτλος....

 

Το ΕΝΕΡ4π για μένα πάντως δεν έλεγε μια....

 

Μάγκας ο εισηγητής...αλλά λόγω μεγάλης παρουσίας Πολ. Μηχανικών κάναμε εισαγωγή στη Θερμοδυναμική κ τη Μεταφορά Θερμότητας....και παίξαμε κ λίγο με το λογισμικο του ΤΕΕ...

 

Το άλλο να είναι στα ίδια άραγε..?

Link to comment
Share on other sites

Κάπως έτσι όπως τα περιέγραψες, ήταν και το "Ενεργειακή απόδοση και πιστοποίηση κτιρίων" που παρακολούθησα το Φλεβάρη του 2009, και το "Μεθοδολογία Υπολογισμού φωτοβολταϊκών συστημάτων και χρηματοοικονομική αξιολόγηση της επένδυσής τους" που παρακολούθησα τον Ιούνιο του 2010.

Κι έχω την εντύπωση πως κάπως έτσι θα 'ναι τα πράγματα και στα σεμινάρια που θα γίνουν από τα πιστοποιημένα Κ.Ε.Κ. για τους ενεργειακούς επιθεωρητές.

Τώρα για το ΒΙΟΜ6 που ρωτάς, δεν το έχω παρακολουθήσει, αλλά νομίζω πως θα είναι καλύτερα τα πράγματα λόγω του ότι είναι πιο εξειδικευμένο το θέμα και ίσως να έχει συμμετοχή μόνο από σχετικούς με το αντικείμενο ενδιαφερόμενους.

Link to comment
Share on other sites

Και εγω έτσι πιστεύω, έχω ήδη διαβάσει κάποια βιβλία.

 

Γενικά στα σεμινάρια πρέπει να πηγαίνεις ψιλοδιαβασμένος.....αν τα ακούσεις εκεί πρ'ωτη φορα...τσάμπα τα λεφτά που δίνεις....

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.