Μετάβαση στο περιεχόμενο

Τεχνική περιγραφή αναβατόριου για τη Δ/νση Μεταφορών


johnblac27

Recommended Posts

Γεια σας, μήπως γνωρίζει κάποιος που μπορώ να βρώ τεχνική περιγραφή και τρόπο εγκατάστασης για ημιυδραυλικά αναβατόρια (για λιπαντήρια αυτοκινήτων με ένα κεντρικό έμβολο)? τι απαιτείται στην τοποθέτηση?

Link to comment
Share on other sites

θα σου πρότεινα να ψάξεις από τους κατασκευαστές.

Οι κατηγορίες είναι 2, τα υδραυλικά και τα πνευματικά (ανάλογα με το μέσο που χρησιμοποιείς για να μετακινήσεις το έμβολο).

Στην δικιά σου περίπτωση δεν καταλαβαίνω τι εννοείς με τον όρο ημιυδραυλικό. μήπως μπορείς να δώσεις πιο πολλές πληροφορίες

Link to comment
Share on other sites

έτσι ήξερα και εγώ αλλά το ΄μονο που βρήκα στο ίντερνετ είναι το παρακά

http://www.isk-karakolidis.gr, απο τον οποίο ζήτησα βοήθεια αλλά δυστήχώς τιποτα.

Πάντως όπως και να χει μου έχουν ζητήσει να περιγράψω τον τρόπο ηλεκρολογίκής και υδραυλικής εγκατάστασης, τρόπο κατασκευής της βάσης στο κάτω μέροσ του κυλίνδρου -εμβόλου και τρόπο έδρασης.

Link to comment
Share on other sites

πρέπει να δεις είτε το μηχάνημα, είτε το τεχνικό φυλλάδιο για να περιγράψεις αυτό που βλέπεις.... ειδα το site, αλλά δεν μπορώ να πω ότι είχε τενική πληροφορία...

Link to comment
Share on other sites

μετα απο επικοινωνία με την εταιρείαμ, μου ειπαν οτι μονο 2 τα κατασκευάζουν στην Ελλάδα και δεν δίνουν τεχνικά φυλλάδια αν δεν αγοράσουμε από εκεί,

οπότε ακόμη ψάχνω.

ευχαριστώ πάντως.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.