Μετάβαση στο περιεχόμενο

Μετρητής ΔΕΗ και συμβόλαιο σπιτιού σε διαφορετικά ονόματα (10kW)


anasta

Recommended Posts

Καλησπέρα.

 

Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση. Θέλω να κάνω αίτηση στην ΔΕΗ για ΦΒ σύστημα, για τα 10αρια!

έχω ένα θέμα! Είναι ένα αντρόγυνο και θέλουν να βάλλουν ΦΒ στο σπίτι τους!

 

Αλλά το σπίτι είναι στο όνομα της γυναίκας και ο λογαριασμός της ΔΕΗ στο όνομα του άντρα!

 

Εδώ τι γίνετε? Θα πρέπει να αλλάξουν το όνομα στο ρολόι και να γίνει η αίτηση στο όνομα της γυναίκας ή γίνετε κάτι άλλο?

 

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Που ειναι το δυσκολο????Θα αλλαξει ο λογαριασμος και θα γινει στο ονομα της γυναικας.Σε 10 λεπτα γινεται.

Link to comment
Share on other sites

το 10 λεπτά είναι σχετικό, ίσω χρειαστεί νεα ΥΔΕ (αν το σπίτι είναι παλιό) με ότι αυτό μπορεί να συμπαρασύρει οπότε ο χρόνος μπορεί να είναι απο 10 λεπτά μέχρι άπείρο αν η εγκατάσταση δεν πληροί τις προδιαγραφές και δεν βρεθεί κάποιος να το σφραγίσει air father :smile:

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή θα πρέπει να γίνει η αλλαγή στο λογαριασμό της ΔΕΗ!

 

 

Πρέπει να προσέξεις ότι εάν κάνεις αλλαγή ονόματος καταναλωτή θα πρέπει να κάνεις ΥΔΕ . Μέχρι πρόσφατα (31/10/11) ήταν κάτι σχετικά απλό γρήγορο εύκολο και φτηνό από 31/10 και μετά είναι αρκετά δύσκολο χρονοβόρο και ακριβό εδώ έχουμε αναπτύξει το θέμα νέα ΥΔΕ και εδώ έχω ανεβάσει μια αρκετά καλή επεξήγηση για τη νέα ΥΔΕ.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.