Μετάβαση στο περιεχόμενο

Πλαίσια Kyocera


ΝΙΚΟΣΤΡΙ

Recommended Posts

Ξέρω ότι είναι Japan με εργοστάσιο παραγωγής στην Ουγγαρία, ξέρω ότι κατασκευάσει η ίδια τα cells και είναι μια από τις πρώτες εταιρίες που ξεκίνησε μαζική παραγωγή κάπου αρχές 10ετιας ’80 γνωρίζω ότι έκανε τοποθετήσεις στα αδαμαντωρυχεία του γκογκο.

Τα έχει δουλέψει κάνεις από εσάς; Για να μας πει τη συμπεριφορά τους;

Πρόσφατα ξεκίνησα ένα 9870wp το οποίο θα ενεργοποιηθεί μετά της 25/1 και θα μπορέσω να το συγκρίνω με 2 Luxor που βρίσκονται σε ακτίνα 100-300 μέτρων αν και αυτά παίζουν με kostal 10.1 ενώ εγώ με sma

Link to comment
Share on other sites

ναι ειναι ο tripower με panel 235wp GH 2PB 42 τεμαχια

τα luxor ειναι 185wp eco line mono 54 τεμαχια με kostal piko 10.1

Link to comment
Share on other sites

@giaouts

σε βαθος χρόνου π.χ 10 ετη; τη πιστεύεις;

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!! πιστευω πολυ ποιοτικο panel! το εχω δει απο κοντα μου φαινοταν πολυ στιβαρο και ποιοτικο σαν κατασκευη (το πιο στιβαρο απο οσα

 

εχω δει μαζι με το S-energy και το aleo τη σειρα S-18)..ειδα το 235 GH 2PB και απο πισω εγραφε made in japan!! αυτο τα λεει

 

ολα...αυτη την εποχη απο οτι ξερω τρεχει και μια προσφορα που εχουν σ αυτο (235) και στο 240 με πολυ καλο value for money..φιλικα Γιαννης!

Edited by gianniskriti
Link to comment
Share on other sites

@giaouts

σε βαθος χρόνου π.χ 10 ετη; τη πιστεύεις;

 

πιστευω τα luxor θα εχουν παλι καλυτερη αποδοση ...

δες λιγο αυτα

luxor : http://cms.luxor-solar.com/english/products/eco-line-72/

kyocera : http://www.kyocerasolar.eu/index/products/download/English.-cps-7724-files-53915-File.cpsdownload.tmp/KD235GH-2PB_Eng_October%202011.pdf

 

αν τα δεις η Luxor δεινει 12χρονια εγγυση για 90% αποδοση

και η Kyocera δεινει 10 χρονια για 90% αποδοση

 

τωρα βεβαια η καθε εταιρια μπορει να λεει και οτι θελει αλλα φιλε μου αν το ψαξει και λιγο παραπανω θα δεις οτι στο εμποριο τα kyocera ειναι σχετικα και ποιο φθηνα απο τα Luxor ... τωρα διαλεγει ο καθενας και βαζει ...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.