Μετάβαση στο περιεχόμενο

Έρευνα ΤΕΕ


elvi

Recommended Posts

Σε κάθε περίπτωση θα ενημερώσω το forum...

 

 

Πολύ θα 'θελα να μάθω τι θα πουν από το ΤΕΕ/ΤΚΜ!!!

 

Ακου τι έκανες το 2010....Τι παίχτηκε δηλαδή το 2010??? Τίτλο ταινίας μου θυμίζει.........

 

Προσεχώς.... "Ξέρω τι έκανες το 2010..." !!

Edited by aploumpi
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά και πάλι!

Μετά από τηλεφωνική επικοινωνία που είχα με το ΤΕΕ/ΤΚΜ και συγκεκριμένα με την Προϊσταμένη του τμήματος γραμματείας οργάνων διοίκησης, επιβεβαίωσαν ότι όντως έχουν αναθέσει στην συγκεκριμένη τηλεφωνική εταιρία αυτού του είδους τη δημοσκόπηση!

Η μόνη παρατήρηση που έκανα, επειδή στο διαδίκτυο ο συγκεκριμένος τηλεφωνικός αριθμός έχει αναφερθεί ως "απάτη", ήταν να ενημερωθεί η εταιρία από το ΤΕΕ/ΤΚΜ για τον τρόπο που θα επικοινωνεί με τα μέλη/μηχανικούς, τις εξηγήσεις που θα δίνει, και φυσικά να επισημαίνεται ότι τηλεφωνούν για λογαριασμό του ΤΕΕ/ΤΚΜ και όχι από το ΤΕΕ όπως λένε!

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά και πάλι!

Μετά από τηλεφωνική επικοινωνία που είχα με το ΤΕΕ/ΤΚΜ και συγκεκριμένα με την Προϊσταμένη του τμήματος γραμματείας οργάνων διοίκησης, επιβεβαίωσαν ότι όντως έχουν αναθέσει στην συγκεκριμένη τηλεφωνική εταιρία αυτού του είδους τη δημοσκόπηση!

Η μόνη παρατήρηση που έκανα, επειδή στο διαδίκτυο ο συγκεκριμένος τηλεφωνικός αριθμός έχει αναφερθεί ως "απάτη", ήταν να ενημερωθεί η εταιρία από το ΤΕΕ/ΤΚΜ για τον τρόπο που θα επικοινωνεί με τα μέλη/μηχανικούς, τις εξηγήσεις που θα δίνει, και φυσικά να επισημαίνεται ότι τηλεφωνούν για λογαριασμό του ΤΕΕ/ΤΚΜ και όχι από το ΤΕΕ όπως λένε!

 

 

 

 

 

allotrios να'σαι καλά για την ενημέρωση... :)

 

[/quo

Ακου τι έκανες το 2010....Τι παίχτηκε δηλαδή το 2010??? Τίτλο ταινίας μου θυμίζει.........

 

:) χαχχαχαχ....αρχίζω κι ανησυχώ...να δεις που κάτι θα παίχτηκε κι εγώ δεν έχω ιδέα... ;)

 

 

Οι διαδοχικές δημοσιεύσεις απαγορεύονται

Διάβασε του κανόνες συμμετοχής

AlexisPap

Edited by AlexisPap
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Έκανα την αντίστοιχη έρευνα με τον allotrios χωρίς να γνωρίζω και είμαι σε θέση να επιβεβαιώσω ότι δεν πρόκειται για απάτη. Μίλησα με εκπρόσωπο της Extra Line ο οποίος με ενημέρωσε διεξοδικά για τη σύμβαση που τους έχει ανατεθεί από το ΤΕΕ μαζί με πληροφορίες για το ποιος είναι ο υπεύθυνος εκ μέρους του ΤΕΕ (ΤΚΜ) κλπ κλπ. Όσο για το παρελθόν της εταιρίας δεν είμαι σε θέση να γνωρίζω....Πάντως αυτή τη φορά δεν πρόκειται για απάτη

Link to comment
Share on other sites

Savvas_M,,

Αυτη τη συνομιλια ειχα και εγω με τον εκπροσωπο της εταιριας και μου ειπα ακριβως τα ιδια, η ουσια ομως ειναι οτι στο τηλεφωνο η κοπελα μου ειπε οτι ειναι ΑΠΟ το ΤΕΕ και όχι ΕΚ ΜΕΡΟΥΣ του ΤΕΕ απο την ταδε εταιρια.. εχει διαφορα, δεν νομίζεις? Επίσης, γιατι μου ζήτησε το email μου (και εγώ βλακωδως της εδωσα το gmail μου) ενώ θα μπορούσε να μου ζητήσει το teemail?

Edited by Topap
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Savvas_M,,

Αυτη τη συνομιλια ειχα και εγω με τον εκπροσωπο της εταιριας και μου ειπα ακριβως τα ιδια, η ουσια ομως ειναι οτι στο τηλεφωνο η κοπελα μου ειπε οτι ειναι ΑΠΟ το ΤΕΕ και όχι ΕΚ ΜΕΡΟΥΣ του ΤΕΕ απο την ταδε εταιρια.. εχει διαφορα, δεν νομίζεις? Επίσης, γιατι μου ζήτησε το email μου (και εγώ βλακωδως της εδωσα το gmail μου) ενώ θα μπορούσε να μου ζητήσει το teemail?

 

Δεν καταλαβαίνω ποια είναι η διαφορά από τη στιγμή που και το ΤΕΕ δηλώνει ότι όντως έχει αναθέσει στην εταιρία να κάνει τη συγκεκριμένη έρευνα...

Ο allotrios πήρε στο ΤΕΕ και του είπανε τα ίδια

Εσύ τι πιστεύεις τελικά;

1) Ότι η εταιρία ψεύδεται;

2) Ότι ψεύδεται και το ΤΕΕ; (γιατί προφανώς κατα τη γνώμη σου κάποιος από το ΤΕΕ τα παίρνει για να καλύπτει την εταιρία που απλά κάνει phishing;)

 

Δεν είμαι ούτε με το ΤΕΕ (τους τα έχω μαζεμένα), ούτε με την εταιρία βεβαίως βεβαίως...

Απλά δεν υπάρχει απάτη εδώ και, αν υπήρχε, θα ευθυνόταν πρωτίστως το ΤΕΕ (προσωπικά δεδομένα κλπ)

Edited by Savvas_M
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.