Μετάβαση στο περιεχόμενο

τακτοποίηση λυόμενης αποθήκης


Recommended Posts

Καλησπέρα,

θα ήθελα να ρωτήσω κάτι γιατί τώρα άρχισα να ασχολούμαι με αυθαίρετα και εχω ψιλοχαθεί.....

Έχω μια περίπτωση μάντρας οικοδομικών υλικών.Υπάρχει άδεια για λυόμενο 80τ.μ το 1994. Όμως δεν κατασκευάστηκε τότε αυτό αλλά δυο ξεχωριστά λυόμενα 20τ.μ περίπου το κάθε ένα.Επιπλέον έχει φτιάξει και κάποια μόνιμα υπόστεγα (σιδηροκατασκευές).Τι διαδικασία πρέπει να ακολουθήσω?Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

συνάδελφε καλησπέρα....

επειδή και εγώ έχω ψιλο-χοντροχαθεί και το χω ρίξει στο διάβασμα, θα σε βοηθήσω τουλαχιστον μ αυτά που νομίζω ότι θα έκανα εγώ στην περίπτωση σου

α)αφού η άδεια δεν έχει εφαρμοστεί θα τα θεωρούσα και τα δύο αυθαίρετα και θα εξεταζα παραβασεις ....

β) τα υπόστεγα τα πας ή με αναλυτικό ή αν υπάρχουν παραβάσεις σαν Υ.Δ.Β.Χ, Υ.Κ και τυχόν Δ.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,

ευχαριστω πολυ καταρχην

οπως τα λες εχω χαθει....ειναι και η πρωτη μου δουλεια...

παντως εναν πολυ παλιο συναδελφο που ρωτησα(υπαλληλο πολεοδομιας και πολυ φιλος) μου ειπε τα εξης(τα ιδια που μου λες και συ):

τα λυομενα να τα παω κανονικα βγαινει γυρω στις 3000 αν τα θεωρησω αποθηκες και τις ανοιχτες σιδηροκατασκευες με αναλυτικο προυπολογισμο γιατι αλλιως το προστιμο βγαινει 17.000 ενω με τον αναλυτικο θα παει γυρω στα 1000. ......αλλα και με αυτον τον αναλυτικο παλι πρεπει να ψαχτω πολυ γιατι δεν εχω ιδεα.........

 

ευχαριστω πολυ για την ανταποκριση

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.