Μετάβαση στο περιεχόμενο

Επιλογή τομέα ΗΜΤΥ


Recommended Posts

Παιδιά γεια σας.Μπαίνω στο 4 έτος της σχολής ΗΜΤΥ(Πάτρα) και ακόμα δεν έχω καταλήξει ποιό τομέα να ακολουθήσω.Η σχολή προσφέρει 4: 1)Συστήματα Ηλεκτρικής ενέργειας

2)Τηλεπικοινωνίες

3)Συστήματα Αυτοματου Ελεγχου

4)Υπολογιστες και Ηλεκτρονικη

Εχω αποκλεισει σιγουρα την ενεργεια.Σχετικα με τους αλλους 3 δεν εχω καποια ιδιαιτερη προτιμηση σε μαθηματα κτλ.Οποτε σκεφτομαι να αποφασισω με βαση την επαγγελματικη αποκατασταση.Εσεις ποιος τομεας πιστευετε οτι προσφερει τις καλυτερες προοπτικες για εργασια στο εξωτερικο??Για πειτε την αποψη σας(και ειδικα οσοι εργαζεστε ηδη).Ευχαριστω και συγνωμη αν σας κουρασα!!

Υ.Γ Φιλος που σπουδαζει οικονομικα με παροτρεινει να στρεψω το πτυχιο μου προς τα χρηματοοικονομικα(financial engineering κτλ).Εχει ακολουθησει κανεις αυτο το μονοπατι? Ή έστω γνωριζει κάτι παραπάνω??

Edited by Odysseas_7
Link to comment
Share on other sites

Ο τομεας αμφιβαλλω αμα παιζει κανεναν ρολο στην αγορα εργασιας, τουλαχιστον στην ελλαδα δεν παιζει απολυτως κανεναν.

Link to comment
Share on other sites

Για Ελλάδα οτι σου είπε ο φίλος παραπάνω...

Για εξωτερικό, όλα παίζουν ακόμα και αυτό που σου πρότεινε ο φίλος σου είναι καλή επένδυση. Κατά την γνώμη μου καλύτερα άφησε το καθαρά ηλεκτρολογικό κομμάτι και πιάσε τους υπολογιστές και ότι σχετίζεσαι με αυτό.....

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.