Μετάβαση στο περιεχόμενο

Θερμαινόμενη επιφάνεια κτιρίου


sterkostas

Recommended Posts

Έχω μια μελέτη ενός κτιρίου και μου ζητάει την θερμαινόμενη επιφάνεια του αλλα είναι μονοκατοικία την περνώ ιση με την συνολική επιφάνεια του κτιρίου ;;;;

 

Υπάρχει αναντιστοιχία μεταξύ του τίτλου και του περιεχομένου του ερωτήματος.

Ο τίτλος θα διορθωθεί. Αν επιθυμείται διαφορετική ονομασία, επικοινωνήστε μαζί μου μέσω pm.

Ευχαριστώ, hkamp

Edited by hkamp
Link to comment
Share on other sites

Είναι μελέτη για ενδοδαπέδια θέρμανση?

 

Όχι είναι η μελέτη του σπιτίου μου δν πεζει ρόλο η θερμανσή απλα ο χώρος που θερμαινέτε. Π.χ στις πολυκατοικίες αφαιρούμε τους χώρους από το ασανσέρ απο το κλιμακοστάσιο.... Στην μονοκατοικία όμως δεν έχουμε τετοίους χώρους οπότε το περνουμε ισο με τν συνολική επιφάνεια;:::

Link to comment
Share on other sites

Αν ήταν ενδοδαπέδια θα αφαιρούσες τον χώρο που καλύπτουν οι ντουλάπες καθώς και τα μπάνια καθώς συνήθως στα μπάνια βάζουμε πετσετοκρεμάστες!

Link to comment
Share on other sites

Αν ήταν ενδοδαπέδια θα αφαιρούσες τον χώρο που καλύπτουν οι ντουλάπες καθώς και τα μπάνια καθώς συνήθως στα μπάνια βάζουμε πετσετοκρεμάστες!

Ποια νομοθεσία το λέει αυτό συνάδελφε; Γιατί με τη λογική αυτή οι πόρτες των ντουλαπιών πρέπει να είναι θερμομονωμένες !!! Είναι δυνατόν;;;;

Ο ΚΕΝΑΚ δεν σχετίζει τη θερμαινόμενη επιφάνεια με το είδος της θέρμανσης!

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.