Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ο Συντελεστής Θερμικής Αγωγιμότητας λ και το Πάχος Μόνωσης


Recommended Posts

Κύριε Πατενιώτη

Το σχόλιό μου δεν είχε σκοπό την αντιπαράθεση μαζί σας. Επίσης δεν είμαι νομικός για να ξέρω τους τρόπους αντιμετώπισης τέτοιων περιστατικών και την αποτελεσματικότητά τους.

Σκοπός μου ήταν να υπογραμμίσω ότι πολλοί από εμάς αντιμετωπίζουν τέτοια σοβαρά περιστατικά επιφανειακά. Πιστεύω όμως ότι ένα συλλογικό όργανο έχει υποχρέωση να καταγγέλλει και να επιμένει μέχρι τέλους.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά θα τι θα προτιμούσατε ανάμεσα σε διογκωμένη γραφιτούχα 7εκ. και σε λευκή διογκωμένη 8εκ. που έχουν σχεδόν την ίδια θερμική αντίσταση;

Η γραφιτούχα μπορεί να βγαίνει ελαφρώς ακριβότερη, αλλά μετράνε και άλλοι συντελεστές...στους οποίους νομίζω οτι υπερτερεί η γραφιτούχα.

Θα θέλατε να μου πείτε ποιούς συντελεστές εννοείτε;

Πάντως το βασικό κριτήριο επιλογής του γραφιτούχου είναι το μικρότερο πάχος για το ίδιο αποτελεσμα όπως σωστά το εντοπίζετε.

Link to comment
Share on other sites

Κύριε Πατενιώτη

Το σχόλιό μου δεν είχε σκοπό την αντιπαράθεση μαζί σας. Επίσης δεν είμαι νομικός για να ξέρω τους τρόπους αντιμετώπισης τέτοιων περιστατικών και την αποτελεσματικότητά τους.

Σκοπός μου ήταν να υπογραμμίσω ότι πολλοί από εμάς αντιμετωπίζουν τέτοια σοβαρά περιστατικά επιφανειακά. Πιστεύω όμως ότι ένα συλλογικό όργανο έχει υποχρέωση να καταγγέλλει και να επιμένει μέχρι τέλους.

Σας ευχαριστώ πολύ για την στάση σας και τις απόψεις σας. Όπως πολύ σωστά τονίζετε οι αντιδράσεις μας συνήθως σταματούν σε επίπεδο πλατείας Ομονοίας.

Ο Σύνδεσμος, όπως έχει υποχρέωση, οφείλει να ενημερώνει αντικειμενικά και να φροντίζει πρώτος αυτός να ελέγχει και να κατευθύνει τα μέλη του.

Ένα από τα μ'ετρα που έχει θεσπίσει είναι η εμφάνιση στην ιστοσελίδα ΜΟΝΟ των πιστοποιημένων μελών στους παραγωγούς προϊόντων και συστημάτων με διογκωμένη πολυστερίνη EPS.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.