Μετάβαση στο περιεχόμενο

Πρόγραμμα καταγραφής θερμοκρασιών, έλεγχος συναγερμού


Icecut

Recommended Posts

Λοιπόν αρχικά για να λυθεί η παρεξήγηση με τον λάθος ορισμό...τα ir33 πράγματι είναι ελεγκτές θερμοκρασίας και τα αισθητήρια είναι πουράκια...Απο εκέι και πέρα,απο την carel δε νομίζω οτι υπάρχει η δυνατότητα να πάρω κάτι πέραν του δικού τους καταγραφικού,το οποίο για τη συγκεκριμένη εγκατάσταση έχει περί τα 4.000ευρώ...μπορώ να ζητήσω τελικά λίστα με τους καταχωρητές για τα ir-33?θα μπορέσω να κάνω τη δουλειά μου με το modbus λογισμικό ή δε θα το κάνω ποτέ να δουλέψει?sw0rdf1sh μπορείς να με βοηθήσεις λίγο παραπάνω στη λύση που μου προτείνεις?Σε ρωτάω γιατί πάνω απο το ir-33 θα πρέπει να φύγω με 485...δεν υπάρχει άλλη λύση!ευχαριστώ και πάλι...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Αν ζητήσεις το "data-map" του Modbus για τη συσκευή από την CAREL θα στο δώσουν. Εννοώ το παράρτημα εδώ στην Ελλάδα.

Το δουλεύουν κι άλλοι κατ' αυτόν τον τρόπο. Το ξέρω γιατί δούλευα ένα διάστημα εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.