Μετάβαση στο περιεχόμενο

Τοποθέτηση πλακιδίων


klymaxis

Recommended Posts

Καλησπέρα σας, πρόσφατα αγόρασα πλακάκια, το πάχος τους είναι 4 χιλ.. Το group είναι BIa dry pressed. Θέλω να τα τοποθετήσω στην βεράντα μου, ο πωλητής με διαβεβαίωσε ότι κάνουν. Στην ετικέτα της συσκευσίας γράφει " End use: Internal and external floorings and wall finishes". όμως διάβασα ότι δεν πρέπει να τοποθετούμε πλακάκι σε εξωτερικούς χώρους με πάχος κάτω από 7 χιλ. Να προχωρήσω στην τοποθέτηση τους; ή κινδυνεύω να μετατρέψω την βεράντα μου σε λίμνη;

Γραφει επίσης Reference standard EN 14411

 

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Αν ένα πλακάκι κάνει ή όχι για εξωτερικό χώρο δεν έχει καμία σχέση με το πάχος του αλλά με τις προδιαγραφές που είναι κατασκευασμένο.

Link to comment
Share on other sites

Αν ένα πλακάκι κάνει ή όχι για εξωτερικό χώρο δεν έχει καμία σχέση με το πάχος του αλλά με τις προδιαγραφές που είναι κατασκευασμένο.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Αν ένα πλακάκι κάνει ή όχι για εξωτερικό χώρο δεν έχει καμία σχέση με το πάχος του αλλά με τις προδιαγραφές που είναι κατασκευασμένο.

 

και ειδικότερα με τον συντελεστή διαστολής, τον συντελεστή τριβής σε υγρό (ολίσθησης) και τον συντελεστή ολίσθησης σε παγετό. Το δεύτερο για μένα είναι το πλέον σημαντικό διότι το πρώτο πλέον καλύπτεται απο τις κόλλες κατηγορίας S2 EN 12002 ενω το τρίτο στην Ελλάδα έχει εφαρμογή μόνο σε ορισμένες περιοχές .

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.