Μετάβαση στο περιεχόμενο

Καθυστέρηση πληρωμής για γυαλιά


umeca74

Recommended Posts

Τον Ιανουάριο πήρα τα πρώτα μου γυαλιά για 105 ευρώ, και κατέθεσα όλα τα δικαιολογητικά στο ΤΣΜΕΔΕ για να με επιστρέψουν 100 ευρώ.

 

7 μήνες και ακόμα περιμένω!

 

Στο ΤΣΜΕΔΕ της θεσ/νίκης λένε να πάρω Αθήνα, και οι τελευταίοι δεν απαντάνε τηλέφωνα ούτε email.

 

ξέρει κανείς αν αυτή η καθυστέρηση είναι λογική και πώς τέλος πάντων θα επικοινωνήσω με κάποιον από αυτούς που τους πληρώνουμε να μας εξυπηρετούν; :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Πριν μπούμε στον ΕΟΠΥΥ τα πράγματα ήταν σε αξιοπρεπή βάση. Τώρα έδω και μερικούς μήνες (από Νοέμβριο 2012) έχει χαθεί η μπάλα. Είναι απαράδεκτο να πληρώνεις ΤΣΜΕΔΕ (340 Ευρώ το μήνα) και να μην έχεις βασική υγειονομική περίθαλψη. Έχω πάρει από το ΤΣΜΕΔΕ 2 φορές γυαλιά και δεν υπήρχε πρόβλημα στην πληρωμή. Μάλιστα σου επιδοτούσαν 120 Ευρώ αντί για 100. Επίσης κάτι λεφτά που μου χρωστάνε από Δεκέμβριο, νομίζω ότι πάνε άκλαφτα!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ακόμα περιμένω...

Μόλις τώρα επικοινώνησα με το ΚΥΤ στην Αθήνα οι οποίοι "δεν ξέρουν τίποτα" και πρέπει να επικοινωνήσω με ΕΟΠΠΥ

 

Μήπως ξέρει κανείς αν τα διάφορα ιατρικά έξοδα τα στέλνουν ακόμα στους λογαριασμούς της Attica Bank; Ή υπάρχει άλλος τρόπος που μας πληρώνουν διάφορες επιστροφές όπως γυαλια;

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα περιμένω...

Μόλις τώρα επικοινώνησα με το ΚΥΤ στην Αθήνα οι οποίοι "δεν ξέρουν τίποτα" και πρέπει να επικοινωνήσω με ΕΟΠΠΥ

 

Μήπως ξέρει κανείς αν τα διάφορα ιατρικά έξοδα τα στέλνουν ακόμα στους λογαριασμούς της Attica Bank; Ή υπάρχει άλλος τρόπος που μας πληρώνουν διάφορες επιστροφές όπως γυαλια;

 

Για την Attica ρωτησες το ΚΥΤ?

Για τα υπολοιπα πιθανον να σε βοηθησουν στο κοντινοτερο καταστημα ΕΟΠΥΥ.

Επισης, εχε στο νου σου οτι πλεον ειναι ανα τριετια η επιδοτηση για τα γυαλια (απο 2 που ηταν).

Αν μαθεις κατι επιπλεον παρακαλω παραθεσε το εδω ωστε να εχουμε μαζεμενες οσες πληροφοριες μπορουμε εμεις οι διοπτροφοροι. :)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.