Μετάβαση στο περιεχόμενο

Περιθώριο Είσπραξης Επιστροφής Φόρου Απο Το Εκκαθαριστικο


Recommended Posts

όλα οκ παιδιά, έκανα αίτηση στη ΔΟΥ και μου είπαν σε καμιά βδομάδα. Δίνεις άπλα το IBAN 

 

Εμένα πάλι ως χρονικό πλαίσιο μου είπαν "βλέπουμε..." (Είχα πάει τέλος Δεκεμβρίου). Πάντως ακόμα τα περιμένω.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

το εκκαθαριστικο μου ηρθε τελη αυγουστου με ενα ποσο επιστροφης,τελη οκτωβριου μου ηρθε ειδοποιηση να παω στην εφορια για την επιστροφη,εκει εκανα αιτηση και εγραψα ξανα τραπεζα και ΙΒΑΝ (γιατι αραγε?),απο τοτε περασαν 3+ μηνες και δεν ειδα φως.Σημερα πηγα στην εφορια μου και ειδα μια ουρα που υπεβαλε την ιδια αιτηση (με το iban....). Ενιωσα πολυ ηλιθιος και περιμενα στην ουρα για να την πω απλα στην απελπισμενη υπαλληλο.Οταν ηρθε η σειρα μου μου λεει με το γνωστο υφακι του δημοσιου υπαλληλου που εχει αναγκη για διαλειμμα και καφεδακι "πρεπει να κανετε αιτηση κυριε"......μα την εχω κανει εδω και τρεις μηνες της απαντω!!!!!!!!!! το τι εγινε δεν περιγραφεται,οσοι ηταν στην ουρα (με την ιδια αιτηση στο χερι και την λαχταρα της επιστροφης καποιου ποσου) αρχισαν να ριχνουν μπινελικια, οτι τους δουλευουν κλπ. Εφυγα με την ικανοποιηση οτι τουλαχιστον εκανα λιγο χαβαλε. Που συνεβησαν ολα αυτα? ΔΟΥ Ψυχικου.....απο τα πιο μεγαλα "πορνεια".

Edited by tasanto
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.