Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ηλεκτρολογικό σχέδιο για εργοταξιακή παροχή.


diraklis

Recommended Posts

Καλησπερα....μηπως υπαρχει κανενα προτυπο ηλεκτρολογικο σχεδιο για εργοταξιακη παροχη 3φασικη για νεα οικοδομη που θελει προσωρινο ρευμα?

 

Παρατήρηση: Τα κεφαλαία απαγορεύονται τόσο στο κείμενο των δημοσιεύσεων όσο και σ' αυτό των τίτλων.

Παρακαλώ διαβάστε τους Κανόνες Συμμετοχής του forum.

Ευχαριστώ, Χάρης.

Link to comment
Share on other sites

Για την περίπτωσή σου δεν ξέρω τι ισχύ θα χρειαστείτε. Νομίζω 3Χ32 ή 3Χ25 μικροαυτόματος κ ρελέ διαρροή για όλες τις γραμμές (φωτισμός, ρευματοδότες μονοφ και τριφ). Όσον αφορά τα φορτία κίνησησ που θα δηλώσεις, αν δεν σου είναι γνωστά εκ των προτέρων (δηλ τι θα χρησιμοποιήσουν τα συνεργεία, όπως ηλεκτροκολήσεις, αντλίες, τρυβεία και άλλα) θα δηλώσεις διάφορες κινητές συσκευές και θα κάνεις μία εκτίμηση για το φορτία αυτών.... Σχέδιο δεν έχω, αλλά ελπίζω να βοηθήσουν οι πληροφορίες.... :(

Link to comment
Share on other sites

βασικα χρειαζεσαι σχεδιο του πινακα.υπολογιζεις την ισχυ περιπου , οπως προανεφερε ο χαχα,και βαζεις ρευματοδοτες.1-2 τριφασικους και μερικους μονοφασικους. γειωνεις το πινακα με πλακα γειωσης η ραβδο

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.