Μετάβαση στο περιεχόμενο

Καλώδια στάζουν υγρό


kcher

Recommended Posts

Δεν ξέρω αν επιτρέπεται να αναγραψω τη μάρκα καλωδίου που μου το εμφάνισε και που φαίνεται στη φωτογραφία. Πάντως είναι πασίγνωστη ελληνική εταιρεία. Μήπως ειναι υλικό που βάζουν ώστε να μπορεί να γίνεται πιο εύκαμπτο κατά την εγκατάσταση, καθώς όταν καμπτουμε τα καλώδια η τριβη μεταξύ των αγωγών είναι αξιοσημείωτη! Από περιέργεια μετά τις διακοπές θα επικοινωνήσω με την εταιρεία και θα σας ενημερωσω

Link to comment
Share on other sites

Το εχω συναντησει σε νυμ 3*2,5 μονοκλωνο, το οποιο μαλιστα οταν το εγδυνα για να κανω δουλεια κολλαγανε τα χερια μου και μετα θελανε πλυσιμο ή καθαρισμα με πανι και βενζινη. 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλώδια ΝΥΜ 3x1,5 mm2 και 3x2,5 mm2, το ίδιο πρόβλημα χωρίς να είναι σε λειτουργία. Λάδια να έχουν γεμίσει και οι δύο άκρες των καλωδίων, πίνακες και μπουάτ ή φωτιστικά, στάμπες από λάδια να φαίνονται στα πατώματα. Ελληνική εταιρία κατασκευής (που απ'ότι είδα έχουν βγάλει και ανακοίνωση).

Μεγάλη χοντράδα πάντως...

Link to comment
Share on other sites

Και στην δική μου περίπτωση ήταν καλώδια NYM πολύ γνωστής Ελληνικής εταιρείας. 

 

Μπορείς να δώσεις link της ανακοίνωσης;  

Link to comment
Share on other sites

Αυτό βρήκα... https://www.facebook.com/egatastatis/posts/588248467947026?fref=nf

 

δεν ξέρω αν υπάρχει η αντίστοιχη και στο site της εταιρίας.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,ειναι σα σαπουνι εργοστασιακο ακομα κυκλοφορουν τετοια καλωδια αλλα υπαρχουν και αυτα με την πουδρα!!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.