Μετάβαση στο περιεχόμενο

Άδεια πυρασφάλειας για ΕΟΤ


LIApeace

Recommended Posts

Γεια σε όλους αρχικά!

Είμαι καινούργιος μηχανικός και θα ήθελα να ρωτήσω για να βγάλω μια άδεια πυρασφάλειας τι δικαιολογητικά χρειάζονται να πάω προφανώς στη πυροσβεστική για να μου την επικυρώσουν!

Αυτή την άδεια την θέλω για να μπορέσω στη συνέχεια να βγάλω μια άδεια για λειτουργία αυτοεξυπηρετούμενων κατοικιών στον ΕΟΤ.

Επίσης υπάρχει διαφορά ανάμεσα στη πυρασφάλεια και στη πυροπροστασία ή είναι τα ίδια πράγματα?

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

γεια σου LIApeace.

 

το προτειμότερο είναι να κάνεις μια βόλτα από την ΠΥ και να ρωτήσεις ότι απορία έχεις.

Προσοχή στα άρθρα που θα πρέπει να εφαρμόσεις. Έχει σημασία αν το κτίσμα είναι "νέο" ή "υφιστάμενο".

Αυτά να τα ρωτήσεις και να τους ζητήσεις να σου δώσουν και αιτήσεις και έντυπα ανάλογα με την περίπτωσή σου.

Link to comment
Share on other sites

Φιλαράκι μάλλον δεν θές να βγάλεις άδεια αλλά μάλλον να πάρεις το πιστοποιητικό - βεβαίωση πυρασφάλειας από την πυροσβεστική εαν πρόκειται για υφιστάμενο κτίριο και έχει να κάνει με έκδοση σήματος του ΕΟΤ. Εγώ κατέθεσα την προηγούμενη εβδομάδα για να το πάρω... δες εδώ 13/2008 Πυροσβεστική διάταξη ΦΕΚ Β' 1508. Μακάρι να σε βοήθησα.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.