Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ηλεκρογενήτρια σε τρακτέρ.


Recommended Posts

δεν σου πρότεινα  τρακτερογενητρια σου πρότεινα ένα καινούργιο βενζινοκινητήρα

 

 

Δεν μπορω να καταλαβω γιατι σε μπερδευω.. Εχω μια γεννητρια βενζινης που δεν την χρειαζομαι και αντιθετα χρειαζομαι μια γεννητρια στο τρακτερ, και ψαχνομαι αν γινεται να την αξιοποιησω ετσι.

 

 

 

Θα δημιουργηθεί  μεγάλη πτώση τάσης που θα επηρεάσει αρνητικά τα φορτία ενδεχομένως θα πέσουν κ τα hz με αποτέλεσμα να σου κάψει την ηλεκτροκολιση εάν είναι ινβερτερ

 

 

 

Ποια ηλεκτροκολληση?

 

 

 

άλλο τα 2,2kw και άλλο 2.2 kva , χοντρικά χοντρικά τα 2,2kva  είναι περίπου 1,8 kw που μπορεί πολύ εύκολα  να γίνουν κ 1,5kw -1,2kw αυτό εξαρτάτε από το είδος φορτία που έχεις κ πόσο ζορίζονται

 

 

 

Εγω αναφερθηκα σε ισχυ, σε καθαρα κιλοβατ των 220 βολτ. Η αναλυση σε κιλοβολταμπερ ειναι περιτη.

Link to comment
Share on other sites

Ποια ηλεκτροκολληση?

εαν εχεις :idea:

 

Εγω αναφερθηκα σε ισχυ, σε καθαρα κιλοβατ των 220 βολτ. Η αναλυση σε κιλοβολταμπερ ειναι περιτη.

 

έχω την εντύπωση σιγουριά, ότι δεν ξέρεις που παν τα τέσσερα σχετικά με την  ηλεκτρική ισχύ κ τα μεγέθη της  γιαυτο αποσύρομαι απτη κουβέντα ......

Link to comment
Share on other sites

εαν εχεις :idea:

 

 

έχω την εντύπωση σιγουριά, ότι δεν ξέρεις που παν τα τέσσερα σχετικά με την  ηλεκτρική ισχύ κ τα μεγέθη της  γιαυτο αποσύρομαι απτη κουβέντα ......

 

 

Καλημερα. Καλα γιατι θυμωνεις? Γιατι το λες.. κουβεντα? Εγω ρωταω για κατι που δεν ξερω και οποιος θελει βοηθαει, δεν εχω καμια αντιπαραθεση μαζι σου και σε οτι λες. Η γεννητρια γραφει επανω ισχυς εξοδου 2 κιλοβατ και μεγιστη 2.2 κιλοβατ ειναι για οικιακη ερασιτεχνικη χρηση, γ αυτο ισως και πουθενα δεν γραφει για Κva.

Η γεννητρια θελει μονο ενα καθαρισμα στο καρμπυρατερ, θα την τοποθετησω οπως ειναι με τον κινητηρα της και θα δοκιμασω, ειναι το ''ευκολο'' και τελευταιο μερος μιας συνθετης κατασκευης. Εαν εχω θετικο αποτελεσμα τοτε θα κοιταξω για καμια ετοιμη τρακτερογεννητρια. Σας ευχαριστω ολους γιατι θα παιδευομουν αδικα.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.