Μετάβαση στο περιεχόμενο

Αναζήτηση υπόβαθρου g.i.s της Λάρισας στα πλαίσια διπλωματικής εργασίας


Recommended Posts

Καλημέρα. Είμαι φοιτητής στο τμήμα χωροταξίας του ΑΠΘ στο 5ο έτος και κάνω διπλωματική εργασία για την πόλη της Λάρισας. Στα πλαίσια της εργασίας χρειάζομαι υπόβαθρο της πόλης σε GIS. Μήπως έχει κανείς κάτι ή μπορεί να μου πει πού να απευθυνθώ;

 

Παρατήρηση:

Τα κεφαλαία απαγορεύονται τόσο στο κείμενο των δημοσιεύσεων όσο και σ' αυτό των τίτλων.

Παρακαλώ διαβάστε τους του forum.

Ευχαριστώ. acnt

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν ξεκαθαρίζεις τι καριβώς θέλεις να κάνεις και τι υπόβαθρο χρειάζεσαι υπάρχουν διάφορες απαντήσεις.

π.χ. θα μπορούσες να φτιάξεις ένα υπόβαθρο από το google μέσω του εργαλείου kml tools που μπορείς να "κατεβάσεις" από το site του michanikos.gr. επίσης μπορείς να πάρεις ορθοφωτοχάρτη από το υπουργείο γεωργίας. επίσης μπορείς να πάρεις αεροφωτογραφίες από τη ΓΥΣ και να φτιάξεις κάτι δικό σου.

νομίζω αν δώσεις περισσότερες πληροφορίες για το θέμα σου ίσως σου δώσει κάποιος περισσότερες πληροφορίες.

Link to comment
Share on other sites

Έχω κάνει ερωτηματολόγια και θέλω να δείξω τα αποτελέσματα τους πάνω στο χάρτη (πίτες, διαγράμματα κτλ.). Το να φτιάξω κάτι δικό μου είναι κάτι δύσκολο καθώς με πιέζει ο χρόνος..

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.