Μετάβαση στο περιεχόμενο

Μεταπτυχιακό στον αυτοματισμό (στο εξωτερικό)


JohnEngineer

Recommended Posts

Ετοιμάζομαι να κάνω μεταπτυχιακές σπουδές στην Γερμανία πάνω σε βιομηχανικό αυτοματισμό αλλά ακόμα ψάχνω την κατάλληλη πόλη.. Πού είναι καλύτερα να πάω για να έχω και κάποια ελπίδα να εργαστώ εκεί στο αντικείμενο?

Link to comment
Share on other sites

χαχαχα.παντού...ψάξε να ναι καλή η ζωή.Βερολίνο θα σου λεγα.Για αυτοματισμούς κοίτα στουτγκάρδη και κολωνία.

 

Για πανεπιστήμια

aachen

munich

berlin

με την έννοια του ποιά είναι καλά...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Μην πας με τίποτα Στουτγκάρδη και γενικότερα κρατίδιο Baaden Wurtemberg. Η τοπική διάλεκτος (Swabish) είναι εντελώς ακαταλαβίστική ακόμα και για Γερμανούς!! Βερολίνο & Μόναχο έχουν συχνές πτήσεις.... Σημαντικό για γρήγορες & οικονομικές σε μητέρα Ελλάδα.

Link to comment
Share on other sites

Καλό πανεπιστήμιο είναι και αυτό του Aachen...ρίξε και μια ματιά εδώ: http://www.tu9.de.

Για περαιτέρω πληροφορίες πέρνα μια από το Goethe Institut...στη Ομήρου είναι, στο κέντρο...ρώτησε εκεί ότι θες...θα σε κατατοπίσουν!!!

καλό ψάξιμο...

"υπομονή (λίγη...) - επιμονή (πολύ...)"

Link to comment
Share on other sites

γειά χαρά

 

είμαι νέο μελος στο φορουμ, σπουδάζω στο τμήμα μηχανικών αυτοματισμού στο τει θεσ/νίκης

 

πρίν γραφτώ ειδα μερικές εμπεριστατωμένες απαντήσεις και θεωρώ οτι θα με καλύψετε επαρκώς

 

λοιπόν, ψάχνω μεταπτυχιακο ,στο εξωτερικό φυσικά, με θέματα: scada-plc, μηχατρονικη,ευφυής έλεγχος-ελεγχος κινησης,ρομποτικη,cad/cam/cae

 

ή αν γνωριζετε κάποιο αλλο τίτλο ή πανεπιστήμιο πείτε μου

 

σε αυτή την χώρα που ζουμε ειναι πιο πιθανο να παρω απαντησεις απο εσας παρα απο γραφεια διασύνδεσης/καριερας(απο τα οποια δεν πήρα)

 

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.