Μετάβαση στο περιεχόμενο

Πρόβλημα με τους αρμούς πλακιδίων στο μπαλκόνι.


Nikos kara

Recommended Posts

Καλησπέρα και καλώς σας βρήκα. Έχω ένα πρόβλημα με τους αρμούς από τα πλακάκια των μπαλκονιών,σε μερικά σημεία έχει κάνει μικρές τρύπες κ στο περβάζι γύρω από το μπαλκόνι έχει φύγει τελείως με αποτέλεσμα να περνάει το νερό και να φουσκώνει το χρώμα. Υπάρχει κάποιο υλικό που να περάσω όλους τους αρμούς από πάνω ή πρέπει να βγουν όλοι οι αρμοί κ να ξαναμπεί καινούριος; Στο περβάζι κατω μπει το ίδιο υλικό ή κάποια συγκεκριμένη σιλικόνη; Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

On 4/11/2022 at 6:24 PM, Nikos kara said:

Καλησπέρα και καλώς σας βρήκα. Έχω ένα πρόβλημα με τους αρμούς από τα πλακάκια των μπαλκονιών,σε μερικά σημεία έχει κάνει μικρές τρύπες κ στο περβάζι γύρω από το μπαλκόνι έχει φύγει τελείως με αποτέλεσμα να περνάει το νερό και να φουσκώνει το χρώμα. Υπάρχει κάποιο υλικό που να περάσω όλους τους αρμούς από πάνω ή πρέπει να βγουν όλοι οι αρμοί κ να ξαναμπεί καινούριος; Στο περβάζι κατω μπει το ίδιο υλικό ή κάποια συγκεκριμένη σιλικόνη; Ευχαριστώ πολύ.

Είχα λύση το πρόβλημα μου ,πολύ εύκολα. 

Μπορώ να σε βοηθήσω πιστέυω ( ως ιδιώτης ).

Το μπαλκόνι μου είναι 4ος τελευταίος όροφος, και τα πλακάκια τρώνε ξύλο από την βροχή δεν έχει ούτε , τέντα ούτε τίποτα,με αποτέλεσμα σε πολλά σημεία τα πλακάκια να έχουν σπάσει, σε άλλα σημεία ο αρμός έχει φύγει από μέσα, και το νερό που έμπαινε μέσα στους αρμούς προχωρούσε στο κάτω όροφο (ταβάνι 3ού) , και προς τα μέσα στο σπίτι μου, από το μαγαζί με χρωματικά μου πρότεινε αυτό.

https://www.skroutz.gr/c/3291/adiavrochopoiitika/m/18593/Isomat.html?keyphrase=αδιαβροχοποιηση&o=αδιαβροχοποιηση&order_by=pricevat&order_dir=asc

Πήγα ,το πήρα ,αφού καθάρισα καλά όλο το μπαλκόνι τοίχους κτλ. έριξα από πάνω όπως έγραφαν στις οδηγίες το άφησα να στεγνώσει ,και από τότε έχει ρίξει καρεκλοπόδαρα, και όλα σταμάτησαν , και ο κάτω ησύχασε και εγώ.

Κάποια στιγμή θα αλλάξω πλακάκια,και το μόνο σίγουρο είναι ότι θα ξανά βάλω αυτό το άγιο πράγμα.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.