Μετάβαση στο περιεχόμενο

Καλοκαιρινές διακοπές 2009


giannist

Recommended Posts

Όποιος πάει στη Μήλο και κάνει ψαροντούφεκο να ζητήσει τον Μιλτάρα σε όποιο μαγαζί θέλει και δεν θα χάσει. Απίστευτα καλός άνθρωπος, πολύ καλός ψαροντουφεκάς (βέβαια έχει μεγαλώσει λίγο). Είναι από τους ανθρώπους που σε κάνουν να αγαπάς την Ελλάδα. Βέβαια όποιοι πάνε στην Μήλο (όπως και σε όλα τα νησιά του Αιγαίου) κυρίως Αύγουστο να προτιμήσουν τις Νότιες παραλίες, λόγω μελτεμιών.

Άντε και καλά ψαρέματα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 165
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

periklis Κάνεις ψαροντουφεκο? Εκει στα ίρια που θα πας έχω ψαρέψει μερικές φορες.

Απέναντι στο νησι της ψηλής κυκλοφορεί μια φώκια . την εχω δει αρκετες φορες, σχετικα ήρεμη.

 

Μάνη, αν υπαρχει διάθεση για εξερεύνηση να περπατήσεις μέχρι το φάρο στο ακρωτήριο ταίναρο. Πολύ όμορφα και με φάρο ανακαινισμένο παρακαλώ..

Link to comment
Share on other sites

periklis Κάνεις ψαροντουφεκο? Εκει στα ίρια που θα πας έχω ψαρέψει μερικές φορες.

Απέναντι στο νησι της ψηλής κυκλοφορεί μια φώκια . την εχω δει αρκετες φορες, σχετικα ήρεμη.

 

Στη Ψηλή υπάρχει επίσης και ο "Βαγγέλης" μία χελώνα σας μικρό vw σκαραβαίο.

 

Επίσης και για άλλους ψαροντουφεκάδες Τραχήλα!!! (όπως πας από Καλαμάτα για Οίτυλο - προσοχή μη περάσετε την διασταύρωση) Έχει ένα κάθετο βράχο που πάει για μερικά χιλιόμετρα και σχεδόν αψάρευτο...

Link to comment
Share on other sites

Μιας και η καταγωγή μου είναι απ την Χίο, περιμένω πως και πως τον Αύγουστο για να πάω. Βέβαια όλα εξαρτώνται απ την άδεια που θα πάρω την οποία ακόμα δεν γνωρίζω αν θα την πάρω η όχι. Ευελπιστώ πως ναι.

Υπάρχει και μια πιθανότητα τέλη Ιουλίου να πάμε Μύκονο για Σ/Κ.

 

ΚΑΛΕΣ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ.....

Link to comment
Share on other sites

periklis Κάνεις ψαροντουφεκο? Εκει στα ίρια που θα πας έχω ψαρέψει μερικές φορες.

Απέναντι στο νησι της ψηλής κυκλοφορεί μια φώκια . την εχω δει αρκετες φορες, σχετικα ήρεμη.

 

Μάνη, αν υπαρχει διάθεση για εξερεύνηση να περπατήσεις μέχρι το φάρο στο ακρωτήριο ταίναρο. Πολύ όμορφα και με φάρο ανακαινισμένο παρακαλώ..

αυτοκίνητο δεν πάει;

Link to comment
Share on other sites

Καλό καλοκαίρι συνάδελφοι (νωρίς μπήκαμε σε κλίμα διακοπων :D)

Σίφνο σε πρώτη φάση όπως κάθε χρόνο, και Σκόπελο (για την οποία ακούω προτάσεις και γνώμες αν έχει πάει κανείς)

Link to comment
Share on other sites

αυτοκίνητο δεν πάει;

 

h άσφαλτος τελειώνει σε μια όμορφη παραλία .

Απο εκει και πέρα έχει μονοπάτι ξεκάθαρο με ταμπέλες που σε οδηγεί στο φάρο (κανα μισάωρο).Το τοπίο σε όλη τη διαδρομή ειναι υπέροχο.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.