Μετάβαση στο περιεχόμενο

Λίγες υποδείξεις και συμβουλές για υποψήφιους φοιτητές (Πολιτικοί vs Αρχιτέκτονες)


SCARONE

Recommended Posts

Είμαι μαμά ενός μαθητή τρίτης λυκείου και ζητώαν ξέρει κανείς να με βοηθήσει για σπουδέςστην Αγγλία αν υπάρχει στο Ηράκλειο κρήτης foundation σας παρακαλώ όποοιος ξέρει ας μιλήσει μαζί μου στο *******

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι καθόλου καλή ιδέα η δημόσια ανάρτηση mail. Μπορεί να γίνει από ενοχλητικό (διαφημιστικά mails) μέχρι επικίνδυνο (mails με ιούς).

 

Για παραρτήματα δεν ξέρω αλλά κοιτάξτε και τα ζητήματα αναγνώρισης πτυχίων (μπορεί να λένε ό,τι θένε οι ευρωπαϊκές οδηγίες αλλά τα πράματα έχουν ζορίσει).

Link to comment
Share on other sites

Σαν απόφοιτος αγγλίας αλλά χωρίς foundation σας λέω οτι τα foundation εδώ για εμένα δεν προσφέρουν τίποτα. Το καλύτερο είναι να κάνει σε πανεπιστήμιο της επιλογής του, να είναι στην χώρα 1 χρόνο παραπάνω, να την μάθει και να μάθει το σύστημα του παν/μίου. Συγνώμη, αλλά στο Ηράκλειο πως θα προετοιμαστεί για το εξωτερικό;

 

Δείτε στο www.ucas.ac.uk... Tην αίτηση για το πανεπιστήμιο μπορείτε να την κάνετε μόνοι σας για 20-30 ευρώ... Τότε είχα πληρώσει σε φροντηστήριο (για να μου κάνουν τα "χαρτια") 300000 δραχμές. Για έναν φίλο μου, όταν ήμουν ήδη στην αγγλία, έκανα την αίτηση για 15 λίρες σύν τα...ταχυδρομικά έξοδα!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.