Μετάβαση στο περιεχόμενο

Απαιτήσεις για πυρασφάλεια και τεχνικό ασφαλείας σε χώρο εμπορίου (e-shop)


stefangr

Recommended Posts

(Μεταφέρθηκε στην ενότητα ιδιωτών. Pavlos 33)

Καλησπέρα σας, θα ήθελα να ρωτήσω έχω δικιά μου επιχείρηση και είμαι μόνο εγώ στο μαγαζί χωρίς προσωπικό χρειάζεται να έχω τεχνικό ασφαλείας; πυροσβεστήρα/ες ή και πυροσβεστική φωλιά; ή μελέτη πυρασφάλειας;

Η επιχείρηση μου έχει να κάνει μια λιανική εμπόριο προϊόντων ειδών eShop προϊόντα τεχνολογίας, σπιτιού κτλ (χωρίς τρόφιμα και προϊόντα υγιεινής) και εξυπηρέτηση πελατών με πακέτα ίντερνετ, ρεύματος και πληρωμή λογαριασμών;

 

Σας ευχαριστώ πολύ!

Edited by Pavlos33
έγινε αλλαγή τίτλου για καλύτερη κατανόηση του θέματος-Pavlos 33
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Τεχνικό ασφαλείας, από τη στιγμή που δεν απασχολείτε προσωπικό, δεν απαιτείται να έχετε. Όσον αφορά την πυρασφάλεια, απαιτείται να έχετε κάποια μέσα, αλλά για αυτό το θέμα θα πρέπει να επικοινωνήσετε με Μηχανολόγο ή άλλης ειδικότητας μηχανικό που ασχολείται με πυρασφάλεια για να σας κατευθύνει, γιατί εξαρτάται από διάφορες παραμετρους

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

@stefangr

Πιθανότατα αρκούν δύο φορητοί πυροσβεστήρες (συν δύο φωτιστικά ασφαλείας).
Επικοινώνησε με την Πυροσβεστική γιατί ενδέχεται να απαιτείται και ένα μικρό πυροσβεστικό ερμάριο (πυροσβεστική φωλιά).

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.