Μετάβαση στο περιεχόμενο

Έλεγχος επάρκειας γαλβανιζέ τεγίδας.


 

Recommended Posts

Προτείνω το shapebuilder. Επίσης μπορείς να κατεβάσεις την δοκιμαστική έκδοση του Robot Millenium που λειτουργεί χωρίς περιοριοσμούς για 30 ημέρες και σε αυτές τις ημέρες να υπολογίσεις αδρανειακά μεγέθη των διατομών που σε ενδιαφέρουν. Προσωπικά είδα το φως το αληθινό με VB.NET και Python.

 

Εκτιμώ οτι τα eff μεγέθη τροποποιούνται ανά κατασκευή (ανάλογα των αποστάσεων και φορτίων), οπότε δεν τίθεται θέμα. Οι βασικες γεωμετρικές ιδιότητες δίνονται σε πίνακες αλλά και στο instant (το οποίο χρησιμοποιώ στην εταιρία.)

Πάραυτα ανήκω στην εποχή της fortran (500 γραμμες κώδικα στο ΜΔΕ) αλλά δεν θέλω να μαζοσχιστώ τόσο πολύ.. :)

Όσον αφορά το αρχείο που ήδη έχω, (κυρίως υπολογίζει Weffy,z) είναι ελεγμένο από πολλές πηγές αλλά παραυτα σκοπευώ να ξεκινήσω και κάτι δικό μου σειρά σειρα. όμως όπως καταλαβαίνουμε όλοι είναι καλό να υπάρχει και ένας έλεγχος.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.