Μετάβαση στο περιεχόμενο

Απαίτηση ενημερότητας ΤΕΕ & ΤΣΜΕΔΕ για πληρότητα φακέλου


Recommended Posts

το θέμα είναι οτι η συγκεκριμένη υπάλληλος το εχει το όνομα!!! και σήμερα τελικά είχε κακή μέρα, κακούς τρόπους κακία γενικά... αλλά τεκμηριωμένα ψάχνω να βρω που μπορεί να το γράφει αφού δεν πρόκειται να το αφήσω να περάσει έτσι...εγώ την ξέρω, αλλά θα με μάθει και αυτή... γιατί δεν γίνεται το γραφείο 1 να την ζητά και το 2 όχι. υπάρχουν δυο καθεστώτα στην πολεοδομία μας, και ούτως ή άλλως είναι θέμα χρόνου να με ξαναδεί για το ίδιο θέμα. Πάντως δεν έγινε εσκεμμένα εκ μέρους του μηχανικού που για λόγους υγείας ήταν εκτός, και αυριο που θα πάω στο γραφείο 2 (σήμερα ήταν κλειστόν για προσωπικούς λόγους ο καθένας!!!!) θα την πάρω την υπογραφή, χωρίς κανένα πρόβλημα, κανονικότατα...

Link to comment
Share on other sites

στην δική μου την περίπτωση που είμαι Τ.Ε. θα πρέπει να βάλω αντίστοιχα στον φάκελο ενημερότητα από ΟΑΕΕ και ΕΕΤΕΜ γνωρίζει κανένας;γιατι μου τα ζήτησε προχτές ένας πολιτικός μηχανικός που συνεργαστήκαμε.

Link to comment
Share on other sites

Μόνο ενημερότητα απο ΕΕΤΕΜ .

Τουλαχιστον εμενα μονο αυτό μου ζήτησαν .

 

Βέβαια Πολεοδομιά με Πολεοδομία και υπάλληλο με υπάλληλο να ξέρεις αλλάζουν τα κόζια .

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Οι μέρες που διανύουμε είναι σίγουρα δύσκολες και αρκετοί συνάδελφοι διπλωματούχοι αδυνατούν να ανταποκριθούν στις υποχρεώσεις τους στο ΤΣΜΕΔΕ και στο ΤΕΕ.

Τελικά είναι απαραίτητη η ενημερότητα για το ΤΣΜΕΔΕ και το ΤΕΕ για την έκδοση οικοδομικής άδειας;

Υπάρχει νόμος ή εγκύκλιος που την επιβάλλει;

Υπάρχει τελικά τρόπος να την αποφύγουμε;

Link to comment
Share on other sites

Ειχε γίνει μια προσπάθεια να καταργηθεί. Δες εδώ : http://www.tee.gr/online/epikaira/2000/2088/pg117.shtml

Δεν ξέρω τί εγινε τελικά.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.