Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ενίσχυση με υαλονήματα ανθρακονήματα


 

Recommended Posts

καλημερα συναδελφοι.με ενδιαφερει να μαθω το κοστος ενισχυσης μιας περιοχης γυρω απο ενα υποστηλωμα,και στην παρεια της δοκου(οπου υπαρχει η μεγαλυτερη διατμηση) με υαλονηματα-ανθρακονηματα.εχω πληροφορηθει για τα μειονεκτηματα της λυσης με αυτη τη μεθοδο και οτι πιθανον η ερωτηση ειναι καπως αοριστη οσον αφορα τις πιθανες στρωσεις που μπορει να χρειαζονται,απλως θα με βοηθουσατε αν με παραπεμπατε σε καποιες πληροφοριες επ αυτου η καποιο λινκ.ευχαριστω

 

Παρακαλώ συμπληρώστε την ειδικότητα σας στο προφίλ σας ,ευχαριστώ

ZaXoYs

Link to comment
Share on other sites

Για τεχνικά χαρακτηρηστικά μπορείς να ψάξεις τις λίγο πολύ "γνωστές" εταιρείες που τα προμηθεύουν.

 

Η εφαρμογή τους είναι γενικά εύκολη. Θέλει πολύ προσοχή στη σωστή αποκατάσταση των μελών προτού εφαρμοσθούν αυτά εξομάλυνση των ακμών κτλ.

Όσον αφορά στις στρώσεις νομίζω ότι συνηθίζεται να είναι min 2 αλλά το πλήθος τους μπορεί να υπολογισθεί κατά τη μελέτη. Το σχετικό λογισμικό της Lh νομίζω πως διαθέτει σχετική δυνατότητα.

Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφε καλημέρα μπορείς να βρείς στοιχεία σε εταιρείες εμπορίας ανθρακουφασμάτων ή υαλουφασμάτων όπως η SIKA και η Fyfe, αλλά και στην σελίδα ασύγχρονης τηλεκπαίδευσης του τμήματος ΠΜ του Πανεπιστημίου Πατρών

 

http://eclass.upatras.gr/modules/auth/opencourses.php?fc=12

 

Δες τα μαθήματα CIV1507, ARCH149 και ARCH148.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.