Μετάβαση στο περιεχόμενο

Περί αυθαιρέτων και ΓΟΚ: Οικόπεδο 1600τμ και άδεια


Κοσμας

Recommended Posts

Έχω ένα οικόπεδο 1600m . Η περιοχή που βρίσκεται είναι εκτός σχεδίου. Γύρω υπάρχουν κάποια σπίτια και εργοστάσια τα οποία αρκετά από αυτά δεν έχουν άδεια. Συνέχεια μου κάνουν καταγγελείες, δεν με αφήνουν σε ησυχία. Εγώ το οικόπεδο το προορίζω για εργοστάσιο μαρμάρων και ας μην έχω άδεια. Στο κάτω-κάτω οι γύρω μου έχουν; Αλλά τί να πω, έτσι είναι η Ελλάδα: όταν ένας φτιάχνει και είναι κομπλέ δεν αφήνει τον συνάνθρωπο του να χτίσει. Σώστε με τι να κάνω; Κάθε μέρα έρχεται το 100!

 

Παρατήρηση:

Τα greeklish απαγορεύονται τόσο στο κείμενο των δημοσιεύσεων όσο και σ' αυτό των τίτλων.

Παρακαλώ διαβάστε τους Κανόνες Συμμετοχής του forum.

Ευχαριστώ. acnt

Link to comment
Share on other sites

Κατά παρέκλιση δεν μπορείς να βγάλεις άδεια? Από πότε έχεις συμβόλαιο για το οικόπεδο? Έχεις πρόσωπο σε αναγνωρισμένο δρόμο? Είσαι σίγουρος ότι δεν μπορείς να βγάλεις άδεια? Ρώτησε κάποιον μηχανικό της περιοχής σου να δεις τι μπορείς να κάνεις.

Αν πάλι δεν μπορείς να βγάλεις άδεια καλύτερα ακολούθησε τις άνωθεν συμβουλές, γιατί αν πάμε με αυτή τη νοοτροπία τότε ζήτω που καήκαμε.

 

Παρατήρηση:

Παρακαλώ διαβάστε τους συμπληρώστε την ειδικότητα σας από το προφίλ.

Ευχαριστώ.

acnt

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το οικόπεδο το προορίζω για εργοστάσιο μαρμάρων και ας μην έχω άδεια.

 

Γίνε λίγο πιό σαφής .Έχεις οικοδομήσει στο οικοπεδό σου και θες να δεις αν γίνεται να βγάλεις άδεια?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.