Μετάβαση στο περιεχόμενο

Προσθήκη καθ' ύψος σε οικισμό κάτω των 2.000 κατοίκων


Recommended Posts

Δεν ειναι παραδοσιακος. Παντως νομιζω οτι θα βρω ακρη με την εκφραση που διατυπωσες, θα το δω αυτες τις μερες στην πολεοδομια και θα ενημερωσω για την εκβαση!

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ παντως η διατυπωση στην εγκυκλιο..

εν τελει φρονουμε...εν οψει της ΑΣΑΦΕΙΑΣ...σοβαρων πρακτικων συνεπειων..επιβεβλημενη...ρυθμιση ....με νεο ΠΔ

 

ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ...

Link to comment
Share on other sites

Να σημειώσω μόνο για να μην δημιοργούνται λάθος εντυπώσεις προσθήκη σε νομίμως υφιστάμενο επιτρέπεται ΜΟΝΟ σε εκείνο το τμήμα που ήταν νόμιμο κατά την περίοδο ανέγερσης. Το υπόλοιπο δεν ανήκει στο νόμιμο περίγραμμα του κτιρίου, υφίσταται όμως νομίμως, μπορεί να επισκευασθεί αλλά δεν επιτρέπεται επ'αυτού προσθήκη καθ'ύψος.

 

Ο ΓΟΚ είναι ξεκάθαρος .

Link to comment
Share on other sites

Στην περιπτωση μου που το κτισμα ειναι προ'55, τι να ισχυε κατα την περιοδο της ανεγερσης? Πως να το βρω ?

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να τον βρεις από το εθνικό τυπογραφείο. Δυστυχώς πληρώνεις για να πάρεις το αντίγραφο. ΦΕΚ155Α / 22.04.29 Αν δεν με απατά η μνήμη μου

Link to comment
Share on other sites

Κάπου το ξαναέγραψα -- μάλλον σε άλλο topic... ΓΟΚ του 29, ΦΕΚ155Α / 22.04.29 αν δεν με απατά η μνήμη μου - αντίγραφο αγοράζεις από το εθνικό τυπογραφείο.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.