Μετάβαση στο περιεχόμενο

Στατική Μελέτη για κτίριο προ του '85


 

Recommended Posts

Καλήσπερα φίλτατοι,

ψάχνω μια στατική μελέτη κτιρίου προ του 85 προκειμενου να το χρησιμοποιήσω στην διπλωματική μου.(τωρα θα μου πείτε τι ζητάς :?: )

Δεν με ενδιαφέρει αν θα είναι θεωρημένη ή όχι.

Όπου και αν πήγα να ζητησω "εφαγα" πόρτα.Είτε γιατί δεν έχουν στο αρχείο τους ,είτε γιατι η μελέτη είχε καποιες "παρατυπίες" (υποθέτω) και δεν την έδιναν.

Για πολεοδομίες δεν το συζητώ ,με έδιωξαν άρων-άρων.

Τώρα θα μου πείτε παληκάρι μου τι ειναι οι μελέτες να τις δίνουμε έτσι, ή ξέρεις κανεναν να κάνει μελέτες στον ελεύθερο χρόνο του από χόμπυ?

Απλά έλεγα μήπως κανένας συμφορουμίτης μπορεί να βοηθήσει.

 

Το κτίριο απλά να είναι 3+ ορόφους.

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας.

Link to comment
Share on other sites

Ελλαδιστάν αλλά πού ακριβώς, χαμουτζιστάν ή μπουγατσοστάν με ΤΥΡΙ ή κάπου αλλού; :lol:

 

Αν είσαι Θεσσαλονίκη θεώρησε ότι το έλυσες το πρόβλημά σου.

Link to comment
Share on other sites

Αν κάποιος γνωστός σου,φίλος σου,συγγενείς κ.τ.λ είναι ιδιοκτήτης σε τέτοια οικοδομή που σου κάνει -θα πάρεις τα στοιχεία και θα ζητήσεις φωτοαντίγραφα ξυλοτύπων κ.τ.λ απο την πολεοδομία (εσύ σαν εξουσιοδοτημένος μηχανικός ή ο ιδιοκτήτης απευθείας) - δεν έχουν δικαίωμα να αρνηθούν να τα δώσουν.

Link to comment
Share on other sites

@Χάρη: Είμαι Καβάλα δυστυχώς.Βέβαια τώρα με βάζεις σοβαρά σε σκέψεις να "πεταχτώ" Σαλονίκη ..... :???:

@ΣτέφανοΒ : δυστυχώς πάλι συγγενείς ,φίλοι κτλπ διαμένουν (ή εχουν στην κατοχή τους ) σε διαμερίσματα σχετικά νεόδμητα που δεν ειναι κατάλληλα για την δουλειά που χρειάζομαι..Στη δε πολεοδομία της Ξάνθης ισχυρίζονται οτι και εξουσιοδότηση να είχα δεν μπορουν να με βοηθήσουν γιατι τα αρχεία τους καταστράφηκαν μιααα φοραα που είχαν πλυμμηρίσει τα υπόγεια..Τωρα πάρε και παρακατέβαζε....

Link to comment
Share on other sites

Αποφάσισε το και εδώ είμαστε.

Τώρα δουλεύω μια προσθήκη καθ' ύψος ενός ορόφου σε τετραώροφη οικοδομή του 1982.

Ξυλότυποι, τεύχος, φωτογραφίες στη διάθεσή σου.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.