Μετάβαση στο περιεχόμενο

Συντήρηση κλιματιστικής μονάδας


daedal

Recommended Posts

Καλημέρα σας,

 

Έχω πάρει ένα έργο που αφορά τη συντήρηση κλιματιστικής μονάδας στο Δημοτικό Θέατρο της περιοχής μου.

Ο δήμος μου ζητάει μια βεβαίωση στην οποία να βεβαιώνω την συντήρηση του εξοπλισμού καθώς και την ορθή λειτουργία του.

Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι εάν αυτό κρύβει κάποιον κίνδυνο και τι ευθύνες μπορεί να μου ζητηθούν μελλοντικά.

Από πλευράς μου έχω βρει τους τεχνικούς (ηλεκτρολόγο και ψυκτικό), και έχουν συζητηθεί οι βλάβες που έχουν προκύψει (με τον υπεύθυνο του θεάτρου)

 

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Οι ευθύνες που μπορεί να σου ζητηθούν εξαρτώνται από δύο πράγματα (που πρέπει να περιγράφονται στην σύμβαση):

α. την δουλειά που έχει γίνει (ή δεν έχει γίνει),

β. τα λεφτά που έχεις πάρει για κάνεις την δουλειά

 

και όχι από το τι έχεις υπογράψει σε μία βεβαίωση ότι έχει γίνει ή δεν έχει γίνει.

 

Γενικά, τέτοιου είδους βεβαιώσεις θα πρότεινα να συμπληρώνονται με όσο το δυνατόν λιγότερα λόγια, και όσο το δυνατόν περισσότερα νούμερα.

Link to comment
Share on other sites

Άρα καταλαβαίνω ότι η βεβαιώση θα έρθει να επιβεβαιώσει όσα περιγράφονται στη σύμβαση.

Από πλευράς μου θα γίνει ότι προβλέπεται και σύμφωνα με τις απαιτήσεις που μου ζητούνται.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.