Μετάβαση στο περιεχόμενο

Μοzzila thunderbird


iovo

Recommended Posts

Μου παρουσιάστηκε σήμερα ένα πρόβλημα στον thunderbird που χρησιμοποιώ εδώ και 2 χρόνια και δεν μπορώ να το λύσω.

Ενώ λάμβανα κανονικά τα email μου από τον κύριο λογαριασμό μου, ξαφνικά μου εμφανίζεται το παρακάτω μήνυμα

 

"The folder Inbox is full, and can't hold any more messages. To make room for more messages, delete any old or unwanted mail and compact the folder."

 

Έσβησα αρκετά μηνύματα από τον υπολογιστή αλλά και από τον account στον παροχέα (gmail) και συνεχίζω να παίρνω το ίδιο μήνυμα χωρίς να μπορώ να λάβω πια τα email μου. Μπορεί να βοηθήσει κάποιος?

Link to comment
Share on other sites

Το delete δεν σβήνει τα μηνύματα από τα folder, απλά τα μαρκάρει έτσι ώστε να μην τα εμφανίζει. Για να τα διαγράψεις οριστικά δοκίμασε να κάνεις compact τον Inbox folder. Οδηγίες εδώ: http://kb.mozillazine.org/Compacting_folders

 

Επίσης καλό θα ήταν να ταξινομείς τα email σου σε διάφορους φακέλους και να μην τα αφήνεις όλα στο inbox, καθώς αυξάνει πολύ ο χώρος που καταλαμβάνει και μπορεί να κρασάρει και να σε αφήσει χωρίς κανένα email.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, έχω κάνει ήδη compact αλλά δεν βλέπω διαφορά. Θα κάνω σε όλο το inbox.

Χρησιμοποιώ ήδη folder management και filtering για κατηγοριοποίηση.

Link to comment
Share on other sites

Διάβασε αυτό :

http://forums.mozillazine.org/viewtopic.php?f=39&t=822315

 

και ψάξε να βρεις τα αντίστοιχα msf files για την περίπτωση σου

(η απάντηση είναι για τον trash φάκελο αλλά λογικά θα σβήσεις το αντίστοιχο file για το inbox)

 

Αν χάσεις τίποτα δεν φέρουμε καμία ευθύνη :razz:

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ zaxoys. Έκανα αυτά που περιγράφει το forum του mozzila αλλά το πρόβλημα δεν λύθηκε δυστυχώς, θα ψάξω κάτι περισσότερο και θα σας πώ νεότερα.

 

edit: To πρόβλημα λύθηκε. Πηγαίνετε στο

 

C:\Documents and Settings\*******\Application Data\Thunderbird\Profiles\xvx0ej4m.default

 

και σβήστε τα msf αρχεία αλλά και τα αρχεία χωρίς επέκταση πχ "inbox.msf" και "inbox." , έχοντας κλειστό τον THB. Στην συνέχεια ξαναανοίξτε τον και voila.

 

Περισσότερα στο link του zaxoys.

 

Ευχαριστώ παιδιά.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Εχω την έκδοση 3.0.6. Πρόσφατα βγήκε η έκδοση 3.1.2 την έχει εγκαταστήσεο κανείς? Έχει εμφανίσει προβλήματα?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.