Μετάβαση στο περιεχόμενο

Κτήριο σε ΒΙ.ΠΕ. με μικτή χρήση


Recommended Posts

Συνάδελφοι καλησπέρα. Τσάντος Ιωάννης από Γιάννενα

Έχω το έξής πρόβλημα:

Στην ΒΙ.ΠΕ. θέλω να κατασκευάσω νέο κτίριο 500 μ2 (στο οικόπεδο υπάρχει εγκατεστημένη βιομηχανία με χρήση Α).Το νέο κτίριο θα κατασκευαστεί σε απόσταση 15μ από το υφιστάμενο. Το νέο κτίριο θα αποτελείται από δυο ορόφους (όροφος στην στάθμη του υφιστάμενου κτιρίου & και ισόγειο σε στάθμη -4,5 μ).

ο ιδιοκτήτης θέλει ο όροφος να γίνει εκθεσιακός χώρος για την υφισταμένη βιομηχανία με την χρήση Α και στο ισόγειο να κατασκευασθούν 2 αποθηκευτικοί χώροι( με άσχετη προς την χρήση Α λειτουργία) για εκμίσθωση.

Στην διευθ.Αναπτ. επιμένουν πως δεν γίνεται νέο κτίριο με δυο διαφορετικές χρήσεις δηλαδή εκθεσιακός χώρος -εμπορική αποθήκη

έχω κατεβάσει τους 2545/97 και 3325/05 νόμους και δεν το διευκρινίζει όσον αφορά τισ εμπορικές αποθήκες καθώς και την μικτή χρήση.

Παρακαλώ όποιος ξέρει κάτι ανάλογο ή έχει ασχοληθεί να βοηθήσει!

Ευχαριστώ προκαταβολικά!

 

 

Παρατήρηση: Παρακαλώ συμπληρώστε την ειδικότητά σας στο προφίλ.

Παρακαλώ διαβάστε τους Κανόνες Συμμετοχής του forum.

Ευχαριστώ, ss_sk.

Link to comment
Share on other sites

Να τους το ζητήσεις γραπτώς και να δείς πώς το τεκμηριώνουν συνάδελφε.Στα λόγια οι υπηρεσίες μπορεί να λένε ότι θέλουν.Στα γραπτά όμως πρέπει να τεκμηριώνουν επαρκώς την άποψή τους και πολλές φορές μου έχει συμβεί ο προφορικός (τους) λόγος από τον γραπτό να είναι εντελώς , μα εντελώς αντίθετοι.

Link to comment
Share on other sites

συνάδελφε θα το ζητήσω γιατί άκουσα το εξής κουφό!!!

ότι είναι στην κρίση της υπηρεσίας αν δεχτεί την κατασκευή εμπορηκών αποθηκών!!!!έλεοοςςςςςς............

απλά ρωτάω μήπως έχει ασχοληθεί κάποιος/α!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.