Μετάβαση στο περιεχόμενο

Επιμέτρηση


Recommended Posts

Γεια σας! Θα ήθελα να διευκρινίσω κάτι, καθώς μιλούσα με έναν εν δυνάμει εργοδότη μου, με ρώτησε αν έχω κάνει "επιμέτρηση οικοπέδου". Τι εννοούσε ακριβώς αποτύπωση, μέτρηση ορίων οικοπέδου και εμβαδόν; Είμαι επί πτυχίω Τοπογράφος Τ.Ε και είμαι πολύ νέα και άπειρη στο επάγγελμα. Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Επιμέτρηση οικοπέδου, μου φαίνεται αδύνατο να σου είπε.

Ή μέτρηση οικοπέδου σου είπε, που είναι αυτό που λες ή επιμέτρηση κάποιας εργασίας (εκσκαφή, σκυροδέτηση κα) Αν μας πεις με τι σου είπε ότι ασχολείται μπορεί να σε βοηθήσουμε περισσότερο.

Υπομονή...... το πρώτο καιρό να είσαι προετοιμασμένη, θα ακούσεις διάφορες άγνωστες λέξεις.

Link to comment
Share on other sites

Βασικά πολιτικός μηχανικός είναι. Μου είπε συγκεκριμένα αν έχω κάνει επιμέτρηση οικοπέδου του λέω όχι (μιας και ντράπηκα να ρωτήσω τι είναι αυτό!) Και μου λέει μετά ότι έχει ένα τοπογραφικό αναλάβει και θέλει βοήθεια. Τι να πω και εγώ! Ευχαριστώ πάρα πολύ για την άμεση ανταπόκριση!

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Εγώ θα καταλάβαινα πως θέλει να επιβεβαιώσει το τοπογραφικό που έχει στα χέρια του αλλά το εξέφρασε λανθασμένα. Πάντως δεν βρίσκω λάθος στο να ρωτάς, δεν είναι δυνατόν να θεωρεί κανείς πως ακόμα και οι νέοι συνάδελφοι γνωρίζουν εξ αρχής τα πάντα. Μην μασάς! ;)

Link to comment
Share on other sites

να ρωτας συνεχεια ετσι μαθαινεις...

 

την πρωτη επιμετρηση σε μπετα μου λενε μετρα και ποσες φαλστογωνιες θα χρειαστουμε...

 

 

ρωταω τον μαστορα τι ειναι αυτο γιατι ηταν η 1 μου μερα στην δουλεια...

 

και μου λεει το αμιμητο...''τι σας μαθαινουν εκει στα πανεπιστημια ηθελα ναξερα ''

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.