Μετάβαση στο περιεχόμενο

Οικοδομικη αδεια για μεταλλικη κατασκευη που θα χρησιμοποιηθει για ελαιοτριβειο.


Recommended Posts

Καλησπερα.θελω να ρωτησω το εξης.θελω να βγαλω την οικοδομικη αδεια για μεταλλικη κατασκευη 10επι15 μεταλλικο κτιριο εκτος σχεδιου στασιμου οικισμου.Ο πατερας και υιος(πελατες)εχουν στην κατοχη τους 2 γειτονικα οικοπεδα απο 3 στρεμματα ο καθενας.Τι πρεπει να κανω για να μπορεσουν να δημιουργηθουν τα 4 στρεμματα και να γινει καποιο οικοπεδο οικοδομησιμο;;Ο πατερας δεν εχει κανενα προβλημα να παραχωρησει στο γιο τμημα του οικοπεδου του και να εχει πλεον ο γιος 4 στρεμματα.Γινεται ομως με 2 συμβολαια να βγει η οικοδομικη αδεια;Αυτο το μεταλλικο κτιριο θα χρησιμοποιηθει για στεγαστει ελαιοτριβειο.που μπορω να βρω σχετικη νομοθεσια για αδεια λειτουργια ελαιοτριβειου(για να δω τι πρεπει να τηρειται);;

Link to comment
Share on other sites

Για τα πολεοδομικά δεν γνωρίζω και πολλά αν και πιστεύω πως πρεπει να είναι σε ένα πρόσωπο τα συμβόλαια για να μπορέσει να γίνει ενοποίηση. Να μην σε πάρω στο λαιμό μου όμως. Για το άλλο θέμα έχω να σου πω τα εξής:

1. Πρέπει να τοποθετήσεις τα πάνελ εξωτερικά και η εσωτερική του επιφάνια να είναι PVC.

2. Πρεπει να έχεις ψευδοροφή επίσης PVC

3. Τα παράθυρα υποχρεωτικά με σίτα.

4. Υγειονομικές γωνιές στις ενώσεις των πάνελς.

5. Δάπεδο βιομηχανικό "ευτυχώς περνάει".

Αυτά ισχύουν για τα ελαιουργεία στο θέμα της κατασκευής για να πάρουν πιστοποίηση.

Τα υπόλοιπα είναι γνωστά. Αν όχι ρώτα με ότι θέλεις. Είμαι συνεργάτης σε μια κατασκευαστική μεταλλικών και έχω δει πολλά τέτοια κτίρια.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.