Μετάβαση στο περιεχόμενο

Κατακτήριες Χημικών Μηχανικών ΑΠΘ


DimitrisZ

Recommended Posts

Γειά σε όλους, θα μπώ κατ'ευθείαν στο ψητό.

Προετοιμάζομαι για κατατακτήριες στο ΑΠΘ τμήμα Χημ. Μηχανικών. Έχω βρεί την ύλη στο ιντερνετ αλλά χρειάζομαι και οποιαδήποτε σχετική βοήθεια. Αν γνωρίζετε κάτι / κάποιον (που είχε παρόμοια εμπειρία στο αντίστοιχο τμήμα) και πιστέυετε ότι θα με οφελήσει παρακαλώ. Πιο συγκεκριμένα έχω και κάποιους προβληματισμούς:

Α. Υπάρχουν παλαιότερα θέματά; Αν ναί, που τα βρίσκω;

Β. Οι ερωτήσεις των κατατακτηρίων είναι παρόμοιες με αυτές που δίνουν στους φοιτητές την περίοδο της εξεταστικής;

Γ. Οι καθηγητές που βάζουν τις ερωτήσεις είναι αυτοί που διδάσκουν τα αντίστοιχα μαθήματα;

Δ. Είναι καλύτερα να διαβάσω από βιβλία που κυκλοφορούν σε βιβλιοπωλεία ή να πάω να ψάξω για σημειώσεις στο ΑΠΘ;

Καταλαβαίνετε πως όποια ουσιαστική βοήθεια είναι πολύτιμη. Ίσως να ήσασταν και 'σείς κάποτε στη θέση μου.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Δεν ξέρω αν είναι αργά άλλα όπως και να έχει σου απαντώ.

Εγώ τελείωσα Χ.Μ. Α.Π.Θ. 2009.

 

Είδα την προκύρηξη και είδα ότι θα εξεταστεις 6 μαθήματα κατ´ αρχήν.

Θα σου συνέστηνα να πας να ρωτήσεις καθηγητές που τα κάνουν.

 

Σε ότι αφορά μαθηματικά και φυσική είναι στο γενικό τμημα ισόγειο τα γραφεία των καθηγητών. Ανόργανη χημεία κάνει ο Σαλίφογλου και φυσικοχημεία ο Παναγιώτου. Είναι εργαστήρια τα γραφεία τους. Ρώτα και θα τα βρεις.

 

Δεν ξέρω τι θέματα θα σου βάλουν. Οι σημειώσεις που κυκλοφορούν είναι κατα 80% άχρηστες. Βιβλία μπορώ να συνεννοηθώ με κανένα να σου βρούνε να μην τα αγοράζεις.

Εγώ δεν είμαι από Θεσσαλονίκη.

 

Αμα μπορώ να βοηθήσω στείλε μου μέιλ [email protected]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλησπέρα, ενδιαφέρομαι και εγώ για κατατακτήριες στους Χημικούς Μηχανικούς του ΑΠΘ. Θα ήθελα επίσης περισσότερες πληροφορίες για τη σχολή. Παρακαλώ για τα σχόλια σας.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.