Μετάβαση στο περιεχόμενο

Παρακολούθηση Φ/Β Πάρκων


Recommended Posts

Καλή σας μέρα, θα ήθελα σας παρακαλώ κάποιες οδηγίες (λογισμικό, κλπ) για τον τρόπο που μπορεί κάποιος να παρακολουθήσει την πορεία του Φ/Β του πάρκου ( παραγόμενη ισχύ, κλπ). Αν μπορείτε να μου πέιτε κάποιες εταιρείες που παρέχουν τέτεοια συστήματα παρακολούθυησης.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Μη συμπλήρωση του επαγγέλματος στο προφίλ

Link to comment
Share on other sites

Καλή σας μέρα, θα ήθελα σας παρακαλώ κάποιες οδηγίες (λογισμικό, κλπ) για τον τρόπο που μπορεί κάποιος να παρακολουθήσει την πορεία του Φ/Β του πάρκου ( παραγόμενη ισχύ, κλπ). Αν μπορείτε να μου πέιτε κάποιες εταιρείες που παρέχουν τέτεοια συστήματα παρακολούθυησης.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Μη συμπλήρωση του επαγγέλματος στο προφίλ

Δες τις εταιρίες κατασσκευής Inverters,

όλες έχουν data logging συστήματα με ανεμόμετρα, πυρανόμετρα, κλπ

Link to comment
Share on other sites

Μια άμεση λύση είναι οι εταιρείες που κατασκευάζουν τους αντιστροφείς. Σίγουρα σου δίνουν τη δυνατότητα κάποιας εποπτείας. Ομως σε ένα έργο, ειδικά αν είναι μεγάλο, θες να βλεπεις και άλλα πράγματα όπως για παράδειγμα η κατάσταση των διακοπτών ισχύος. Για τέτοια θεματάκια χρειάζεσαι κάτι πιο advanced. Μια εταιρεία που ασχολεέται με τέτοια θεματάκια είναι η inAccess αλλά δεν ξέρω από θέμα κόστους τι παίζει... Αυτα.

Link to comment
Share on other sites

Φανταζομαι οτι μπορει να γινει μεσω ιντερνετ ακομη και απο το σπιτι σου.

Οι inverters σιγουρα θα εχουν εξοδο για υπολογιστη και αυτος με τη σειρα του με χρηση ιντερνετ θα μπορει να σου στελνει τα παντα στο Pc σου.

Καλο θα ειναι να απευθυνθεις στις εταιρειες που κατασκευαζουν inverters

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.