Μετάβαση στο περιεχόμενο

Συνάφεια μεταπτυχιακών τίτλων


jimie

Recommended Posts

Καλησπέρα

θα ήθελα να ρωτήσω κάτι. Υπάρχει κάποιο ΦΕΚ που να βεβαιώνει ποια μεταπτυχιακά προγράμματα σπουδών (στην Ελλάδα κατά προτίμηση) είναι συναφή με τους προπτυχιακούς τίτλους σπουδών; Συγκεκριμένα ως Πολιτικός Μηχ/κός ενδιαφέρομαι για τα ΠΜΣ που είναι συναφή με το επάγγελμα του Πολ.Μηχ.

Προσπάθησα να βρω κάτι σχετικό σε μηχανές αναζήτησης και στο Υπουργείο Παιδείας αλλά δεν βρήκα. Στον ΑΣΕΠ δεν δίνουν σοβαρή απάντηση.

Link to comment
Share on other sites

Να υποθεσω οτι το θες για δημοσιο...

 

ο ΑΣΕΠ είναι οτι να' ναι

Φιλος πολιτικός μηχανικός σε δυο ακριβως ιδιες προκηρυξεις (σε δημο) σε οριστικά αποτελεσματα και με ενστασεις (που σημαινει οτι ελεχθηκαν σωστα) στο ενα πηρε συναφεια και στο αλλο οχι. Και μιλαμε για δυο προκηρυξεις ακριβως ιδιες. Η περιοχη μονο αλλαζε...

 

Εμενα μου πιασανε σχετικό μεταπτυχιακο ασχετο και βλακεια (ναυτιλια μεταφορες και εμποριο) ...

τους ειχα βαλει μια λιστα με σχετικα μαθηματα (ο θεος να τα κανει) και το δεχτηκανε...

Οτι να ναι

Για καποιο ΦΕΚ ειμαι σχεδον σιγουρος ότι δεν υπαρχει

Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα το ίδιο έχει γίνει...άλλοι διαγωνισμοί το λαμβάνουν ως συναφές και άλλοι όχι.

Το μεταπτυχιακό μου δεν είναι μάστερ συναφές με το επάγγελμα του Πολ.Μηχ. αλλά είναι μεταπτυχιακό του Μετσόβιου Πολυτεχνείου στο οποίο γίνονταν δεκτοί διπλωματούχοι Μηχανικοί. Το θέμα είναι ότι για να είμαι 100% καλυμμένος ψάχνω να βρω τρόπο να έχω μία επίσημη βεβαίωση στα χέρια μου...Μάλλον θα κινηθώ προς τη γραμματεία του Μεταπτυχιακού...

Link to comment
Share on other sites

μα αυτο είναι το πρωτο που πρεπει να εχεις και να το βαζεις σε καθε προκηρυξη (αν ξαναβγει ποτε)

 

Με τη πρωτη ενσταση που θα γινει δεκτη (δε θα στο ξανακοψουν βεβαια αλλα αν.... ) θα παρεις την αποφαση του ΑΣΕΠ και θα βαζεις αυτη στο φακελο. Και ξεμπερδεψες...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

βρε παιδιά να ρωτήσω κι εγώ κάτι?

το Μsc αντιστοιχεί σε μεταπτυχιακά που γίνονται και στην Ελλάδα

αλλά και στο εξωτερικό?απ'ότι βλέπω Msc το δηλώνουν όλοι

και όχι Μ.Δ.Ε. ....

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.