Μετάβαση στο περιεχόμενο

Διεύθυνση Γεωργίας - Τεχνική Έκθεση


Recommended Posts

Για πληροτητα φακελλου εκτος σχεδιου κατοικιας μου ζητησαν βεβαιωση απο την τοπικη νομαρχια (διευθ. γεωργιας) οτι δεν προκειται για ζωνη υψηλης παραγωγικοτητας.

 

Απο εκει ζητανε για να μου δωσουν τη βεβαιωση μια τεχνικη εκθεση μαζι με ολα τα αλλα που τα εχω. Γνωρίζει κανεις τι αναγραφεται σε αυτην απο την εμπειρια του. Μην τρεχουμε στο πουθενα και μας γυριζουν πισω τσαμπα.

 

Μια νορμαλ ΤΕ "προκειται για οικοπεδο ταδε, θα ανεγερθει κατοικια ταδε κλπ" τους αρκει ή θελουν κατι αλλο?

 

ευχαριστω προκαταβολικως.

Link to comment
Share on other sites

Για βιομηχανικό η ΤΕ είναι σαν μίνι περιβαλλοντική (Περιβαλλοντική έκθεση). Περιγράφεις με λεπτομέρειες τι θα κάνεις, που θα το κάνεις, τι απόβλητα θα έχει κλπ.

 

Για κατοικία τώρα τι να σου πω, κάνε μια έκθεση όσο μπορείς πιο αναλυτική με περιγραφή κατοικίας, χωροθέτηση (με συνάρτηση σε χάρτες ΓΥΣ που φαντάζομαι έχεις υποβάλλει) με αναφορά στα υλικά, στην στατικότητα (θα είναι Ο.Σ. ή φέρουσα), στους βόθρους και ότι άλλο νομίζεις...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.