Μετάβαση στο περιεχόμενο

Υπεύθυνος παραγωγής και ποιότητας έτοιμου σκυροδέματος


 

Recommended Posts

στην επαρχία που ζω και εργάζομαι τα τελευταία δώδεκα χρόνια έχουμε δύο εργοτάξια παραγωγής έτοιμου σκυροδέματος που σκυροδετούν ετησίως περίπου 100000 κυβικά έκαστο.

μου έγινε πρόταση να είμαι υπεύθυνος παραγωγής και ποιότητας σκυροδέματος σε ένα από αυτά, αλλά φαντάζομαι οτι οι ευθύνες θα είναι τρομερά μεγάλες.

ξέρει κάποιος από εσάς κάποιες πληροφορίες επ' αυτού, πέρα από αυτό που αναφέρει ο κανονισμός στην παράγραφο 12.1.1.3 ?

ποιός τελικά θα είναι ο υπεύθυνος σε μια ενδεχόμενη κακή ποιότητα σκυροδέματος εγώ ή ο ιδιοκτήτης του εργοταξίου ?

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως στο τέλος η ευθύνη πέφτει σε εσένα.... Βέβαια, αρχικά τον ιδιοκτήτη της εταιρίας θα κυνηγούνε, αλλά εάν βάζεις υπογραφές, λογικό δεν είναι να φέρεις ευθύνη; Θα ξαναδιαβάσω τον ΚΤΣ και θα επανέλθω.

 

ΥΓ. Εκανα μια διορθωσούλα στον τίτλο ώστε να είναι πιο ευανάγνωστος...

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ για το ενδιαφέρον acnt.

όσο για τον τίτλο, για κάποιο λόγο που ακόμη δεν ξέρω δεν μπορούσα να γράψω άλλα γράμματα στην μπάρα.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.