Μετάβαση στο περιεχόμενο

Κατατακτήριες για το ΤΕΙ Τοπογραφίας


koulosb

Recommended Posts

Καλησπερα

 

Ειμαι αποφοιτος Εργων Υποδομης και 4 χρονια τωρα ελευθερος επαγγελματιας και φετος λεω να δωσω κατατακτηριες για το ΤΕΙ Τοπογραφιας.

 

Ρωτησα τι μαθηματα χρειαζονται και θα ηθελα αν εχει καποιος θεματα ή γενικα βιβλια να προτεινει για διαβασμα.

Τα μαθηματα ειναι Ανωτερα Μαθηματικα 1, Τοπογραφια 1, και Γεωμετρικες Απεικονισεις.

 

Πρεπει να ειναι μαθηματα του πρωτου εξαμηνου της σχολης και θα ηθελα καποιος να μου πει τα βιβλια που εχουν ωστε να τα αγορασω.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλή σου επιτυχία.

Εάν δεν βρεθεί κάποιος πιο νεότερος επειδή τελείωσα το '94, εμείς κάναμε την Τοπογραφία 1 του Βλάχου (νομίζω Θεσσαλονίκης), Μαθηματικά 1 ήταν των Γαγαλή, Γιαννόπουλου, Γλαμπεδάκη, Κομισόπουλου και Σειμένη - εκδόσεις ΙΩΝ και γεωμετρικές απεικονήσεις υποθέτω μέρος αυτών (είχαμε διαδαχτεί θυμάμαι) παραστατική γεωμετρία του Λευκαδίτη.

Για να μην παρεξηγηθώ, δεν ξέρω από μαθήματα για κατατακτήριες, απλά σου είπα τι διδάχτηκα το 1990 στα πρώτα εξάμηνα.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω

 

Το τοπογραφια 1 του Βλαχου (τους 2 τομους) το ειχαμε κι εμεις στη σχολη.

Θα κοιταξω μηπως ειχαμε και το ιδιο βιβλιο μαθηματικα.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Απορία: Γιατί να δώσεις Κατατακτήριες όταν θα μπορούσες στο χαλαρό να περάσεις μέσω Πανελληνίων;Τι βάση εισαγωγής έχει αυτό το τμήμα;

Link to comment
Share on other sites

Απορία: Γιατί να δώσεις Κατατακτήριες όταν θα μπορούσες στο χαλαρό να περάσεις μέσω Πανελληνίων;Τι βάση εισαγωγής έχει αυτό το τμήμα;

 

Αφου χαλαρα μπορεις και απο κατατακτηριες.... εχω διδαχτει και τα τρια μαθηματα των εξετασεων απο το ΤΕΙ που ημουν.... ασε που μπορει να σου αναγνωρισουν και παρομοια μαθηματα και να τελειωσεις πιο γρηγορα.

Link to comment
Share on other sites

Απορία: Γιατί να δώσεις Κατατακτήριες όταν θα μπορούσες στο χαλαρό να περάσεις μέσω Πανελληνίων;Τι βάση εισαγωγής έχει αυτό το τμήμα;

 

Dominator δε ρώτησες τη βάση εισαγωγής?Η' εγώ πρέπει να διαβάζω καλύτερα τον τίτλο ή εσύ να θυμάσαι καλύτερα τι ρωτάς:P

Link to comment
Share on other sites

Αφου χαλαρα μπορεις και απο κατατακτηριες.... εχω διδαχτει και τα τρια μαθηματα των εξετασεων απο το ΤΕΙ που ημουν.... ασε που μπορει να σου αναγνωρισουν και παρομοια μαθηματα και να τελειωσεις πιο γρηγορα.

 

Ε κοίταξε,αν δεν υπάρχει ιδιαίτερη ζήτηση από απόφοιτους (που πιθανώς να μην υπάρχει) και πάτε π.χ. εσύ κι άλλοι 5-10 να δώσετε ίσως και να μπεις "χαλαρά" κι έτσι...

Απλά όπως και να το κάνουμε άλλο οι 3-4 θέσεις των Κατατακτήριων κι άλλο οι 100+ των Πανελληνίων!:P\

Αυτό που λες για τα μαθήματα όντως κάνει το ενδεχόμενο να δώσεις με κατάταξη ελκυστικό,αρκεί να σου το επιβεβαιώσει και κάποιος απ'τη σχολή...

 

Dominator δε ρώτησες τη βάση εισαγωγής?Η' εγώ πρέπει να διαβάζω καλύτερα τον τίτλο ή εσύ να θυμάσαι καλύτερα τι ρωτάς:P

 

Σου παραθέτω ξανά γιατί μάλλον σου διέφυγε,ντάξ' ναούμ άνθρωποι είμαστε!;)

 

Το thread έχει τίτλο "Κατατακτήριες για το ΤΕΙ Τοπογραφίας" διάβαζε ρε φίλε πριν postάρεις!Χεχεχε!:P

 

Άρα προφανώς για το Τ.Ε.Ι. ρώτησα!:P

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.