Μετάβαση στο περιεχόμενο

Next της Computec Software


MARIE

Recommended Posts

dratsiox, αυτο που λέει ο pappos θα πρέπει να γινουν επαναριθμήσεις αλλά και να εξασφαλιστει συνεχεια αρίθμησης.

 

και για 45 μοιρες δεν ειναι σιγουρα αυτά. το έχω παλέψει πολύ αυτό που ρωτησες, αλλα στο σκαριφημα με τις 45 μοιρες, να'σαι σιγουρος ότι κατι θα φύγει στο 3ο δεκαδικό και μπορεί να στο ρίξει στην άλλη διευθυνση.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ για τις επαναριθμήσεις.Γι αυτό σκέφτομαι μήπως τα μπλέκει μετά στον ικανοτικό έλεγχο.Αυτό με τις 46 μοίρες μου φαίνεται πιο πρακτικό.

Το είχα εντοπίσει το πρόβλημα όταν έλεγχα το πρόγραμμα με κάποια από τα παραδείγματα του ΟΑΣΠ.

Ρώτησα για να δω πως το αντιμετωπίζουν άλλοι συνάδελφοι

Link to comment
Share on other sites

Το τρικ του Rigid είναι καλό. Φυσικά όταν κάνεις save και σου δίνει λάθος μπορείς να καταλάβεις κατά Χ ή Υ που είναι το πρόβλημα (στο λέει) και να κάνεις μια επαναρίθμηση ανάλογα. Εννοείται ότι ΠΑΝΤΑ αφήνουμε νούμερα αρίθμησης και κατά Χ και κατά Υ και ενδιάμεσα για να έχουμε!!

Link to comment
Share on other sites

αν αφήσεις τις 45 μοίρες τότε υπάρχει ο κίνδυνος να εμφανίζεται το μήνυμα λάθους κάθε φορά που σώζεις, επειδή τη μια θα βλεπει μια δοκό για Χ και την άλλη για Υ

Link to comment
Share on other sites

Το τρικ του Rigid είναι καλό. Φυσικά όταν κάνεις save και σου δίνει λάθος μπορείς να καταλάβεις κατά Χ ή Υ που είναι το πρόβλημα (στο λέει) και να κάνεις μια επαναρίθμηση ανάλογα. Εννοείται ότι ΠΑΝΤΑ αφήνουμε νούμερα αρίθμησης και κατά Χ και κατά Υ και ενδιάμεσα για να έχουμε!!

ΝΑΙ, ppetran το βγάζει αλλά μπορεί και να μη το βγάλει αμέσως (δες παρακάτω, άγνωσται οι βουλαι του Χρονέα) [μιλάω παντα για 45]

αν αφήσεις τις 45 μοίρες τότε υπάρχει ο κίνδυνος να εμφανίζεται το μήνυμα λάθους κάθε φορά που σώζεις, επειδή τη μια θα βλεπει μια δοκό για Χ και την άλλη για Υ

ΝΑΙ, έχεις δίκιο ψηλέ μπορεί ναι μπορεί όχι και σου είπα γιατί, άλλωστε είμαι εγκυρη πηγη παραπληροφόρησης (και γω ψηλός είμαι χεχεχε)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν επειδή είμαι και εγώ ψηλός (όχι παίζουμε) θα σας πω ότι συνήθως έστω και με 45 ακριβώς το πρόβλημα λύνεται με επαναρίθμηση. Το βασικό είναι όμως αν υπάρχει πρόβλημα στον ικανοτικό (αν εκτελείται σε κάθε περίπτωση). Κατά τα άλλα συμφωνώ με τους λοιπούς ψηλούς....

Link to comment
Share on other sites

να κάνουμε ομάδα ρε παιδιά, τι καθόμαστε...................

 

οι συνδεσεις οι μεταλλικες, version 2009, όσοι τις έχουν παίζουν κανονικά?

επιλύει, κάνει σχέδια/σκαρίφημα?

 

και πότε ανοίγουν τα γραφεία? από 1η σεπτέμβρη? γιατι παίρνω τηλέφωνο και δεν το σηκώνει κανεις αλλά απ'οτι θυμαμαι όλο τον αυγουστο το κλεινουν

 

edit: σε clean install παιζει μια χαρά, σε pc που ειναι εγκατεστημμένο ήδη παλαιοτερη εκδοση, τι delete το φακελλο, τι απο τη registry οτι μπορεσα εσβησα, ουτε με σφαιρες δεν λύνει.

 

UPDATE: ακυρα ολα. θελει να σωσεις το αρχείο στο route directory C:\NEXT. πρέπει να το λύσει η τεχνική υποστήριξη αυτό γιατι θα γινει μπάχαλο

Link to comment
Share on other sites

Rigid ποιο αρχείο εννοείς? Εγώ έκανα download την νέα έκδοση και εγκατάσταση των αρχείων dll στο C:\NEXT\Bin και δουλεύει μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.