Μετάβαση στο περιεχόμενο

Κατασκευαστικό ερώτημα: Τύπος ασφαλτόπανου


polysot

Recommended Posts

Καλησπέρα!

Μου πρότειναν να βάλω στην ταράτσα μου για υγρομόνωση το ασφαλτόπανο που βλέπετε.

Τι είναι, μήπως ξέρετε προδιαγραφές.

Το πάχος του είναι περίπου 5 χιλιοστά και έχει ψιλή λευκή ψηφίδα στην πάνω μεριά. Από την άλλη πλευρά είναι μαύρο γυαλιστερό και πολύ ελαστικό. Το κόστος του μου είπαν 6,5 €/μ2. Πώς το βλέπετε;

Ευχαριστώ.

post-43589-131887246214_thumb.jpg

post-43589-131887246218_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Είναι σκυρόδεμα 20ετίας που θα καθαριστεί, θα στρωθεί τσιμεντοκονία για να έρθουν οι ρήσεις και θα περαστεί από πάνω το υλικό. Τώρα, αυτός που βρήκα έχει κάνει και άλλες δουλειές τέτοιες και έχω ακούσει καλά λόγια. Τι να πω; Είναι και θέμα τύχης. Ειδικά στην επαρχία δεν έχεις και πολλές επιλογές! Ένας άλλος που είχα καλέσει πριν δυο εβδομάδες και διαφημίζεται ως ο σούπερ του τόπου δεν έχει έρθει ούτε καν να δει το χώρο και ζητάει και 40/μ2, για τη δουλειά που περιέγραψα! Στην Αττική με αυτήν την τιμή είχα κάνει υγρομόνωση θερμομόνωση σούπερ και με πλάκες πεζοδρομίου στο τέλος. Ρίχνεις ένα ποτήρι νερό κάπου και τρέχει να βρει την υδροροή. Εδώ θα κάνουμε ό,τι καλύτερο μπορούμε με αυτόν που βρήκαμε...Θα επιβλέπω και εγώ, αλλά δεν είμαι της δουλειάς...αν μπορείτε να μου πείτε τι μπορώ να προσέξω στα τεχνικά...

Θα ήθελα πάντως αν κάποιος αναγνωρίζει και το υλικό-ασφαλτόπανο της εικόνας πριν δύο ποστ να μου πει τις προδιαγραφές του γιατί εδώ το πουλάνε, αλλά δεν τις ξέρουν! Απλά λένε ότι είναι το καλύτερο...

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Πες του μετά να το περάσει με χυτή ελαστική μεμβράνη, πολυουρεθανικής βάσεως, ενός συστατικού για να έχεις υγρομόνωση.:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.