Μετάβαση στο περιεχόμενο

Οικοδομικές Άδειες-Αδειοδοτήσεις Άδεια ηλεκτροδότησης


xrysampo

Recommended Posts

Καλησπέρα.Τέλος του 2009 αγόρασα μια μεζονέτα η οποία συνορεύει με μια άλλη μεζονέτα (κοινό κτίσμα).Αφού υποτίθεται έγινε ερευνα απο δικηγόρο,και μηχανικό για το οικόπεδο, την αγοράσαμε και αφήσαμε ενα υπόλοιπο 10.000 με την αποπεράτωση.Την πείρα απο ιδιώτη, έχει άδεια οικοδομής απο το 1990 και αυτη την στιγμή δεν μπορεί να ηλεκτροδοτηθεί.Η δικηγόρος δεν γνωρίζει να μου πει, ο μηχανικός μου έδωσε απλα ένα χαρτί για την έρευνα που έκανε (οτι θα διανοικτεί δρόμος και οτι όλα ειναι οκ), και ο πωλητής αδιαφορεί λέγοντας οτι κολλάει το θέμα στην πολεοδομία, τώρα τελευταία κολλάει λέει στην ΔΟΥ.Δεν ξέρω τι συμβαίνει, και επειδή σκέφτομαι να κινηθώ νομικά πλέον, θα ήθελα την γνώμη σας...Η διπλανή μεζονέτα πουλήθηκε έχει ρεύμα εργολαβικό.Σας ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι έχεις βάλει καλή ποινική ρήτρα για καθυστέρηση παράδοσης...

 

Εσύ περίμενες να αγοράσεις κατοικία από ιδιώτη και να είναι όλα σωστά?

Εύχομαι η ρευματοδότηση να είναι το μοναδικό πρόβλημα της οικοδομής

 

Για τράβα και μία βόλτα από την πολεοδομία να δεις το στέλεχος για τελική σφραγίδα...

Link to comment
Share on other sites

Το ρεύμα δίπλα τελικά είναι ιδιώτη και όχι εργολαβικό (είπα λάθος).Δεν μένει κανείς μέσα...με μενα τι γίνεται;Θα μπω στο σπίτι μου, γιατί έχω σκάσει και ταλαιπωρούμαι άδικα, (είμαι και στον ογδοο μήνα της εγκυμοσύνης μου)!Αυριο θα πάω σε άλλον δικηγόρο αλλά θέλω και την γνώμη σας.

Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι ότι δεν μπορούμε από το forum να βρούμε για ποιο λόγο δε σου δίνουν ρεύμα, χωρίς στοιχεία. Αυτό μπορεί να συμβαίνει για πολλούς λόγους. Καλύτερα κάνε την έρευνά σου στο μηχανικό της οικοδομής, ο οποίος θα ξέρει σίγουρα τι γίνεται, και αν δεν βγάλεις άκρη, απευθύνσου σε δικηγόρο.

Και, κυρίως, μη συγχύζεσαι, γιατί σ' αυτή την κατάσταση που είσαι δε θέλει στεναχώριες!

Α, και με το καλό!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.