Μετάβαση στο περιεχόμενο

Τοπογραφικό για άδεια μικρής κλίμακας


Recommended Posts

συνάδελφοι καλημέρα

έχω μια περίπτωση άδειας μικρής κλίμακας για περιφραξη με συρματόπλεγμα σε γήπεδο εκτός οικισμού και επειδή είναι η πρώτη φορά που κάνω κάτι τέτοιο έχω κάποιες ερωτήσεις που μάλλον θα σας φανούν απλές.

 

1.στο τοπογραφικό πρέπει να υπάρχουν καμπύλες με υψόμετρα ή αρκεί το περίγραμμα με τις διαστάσεις ώστε να φαίνεται το μήκος της περίφραξής?

2.επίσης σε ένα τέτοιο τοπογραφικό μπαίνει πινακάκι και δήλωση περί αρτιότητας του γηπέδου?

3.εκτός από το τοπογραφικό η αίτηση συνοδεύεται και από συμβόλαιο και τεχνική έκθεση περίφραξης?

4.στη σχετική εγκύκλιο αναφέρεται ότι δεν απαιτούνται φορολογικές και άλλες κρατήσεις, χρειάζεται όμως αμοιβή μηχανικού από το σύστημα του τεε?

5.τέλος το συγκεκριμένο γήπεδο το έχει χωρίσει ο κοινοτικός δρόμος, οπότε πλέον μιλάμε για 2 ιδιοκτησιές με 2 διαφορετικές άδειες μικρής κλίμακας ή παραμένουν στο ίδιο τοπογραφικό με το δρόμο να τα χωρίζει?

 

ευχαριστώ εκ των πρωτέρων για τις απαντήσεις και ελπίζω να ήμουν σωστή στη διαδικασία υποβολής ερωτημάτων

Link to comment
Share on other sites

1. Οχι δεν χρειάζονται υψομετρικές καμπύλες 2. Εγώ το βάζω αν και δεν είναι απαραίτητο 3. ΝΑΙ και χρειάζεται και πράξη χαρακτηρισμού από δασαρχείο με βεβαίωση τελεσιδικίας 4. ΟΧΙ 5.Νομίζω ότι μια άδεια μικρής κλίμακας με ένα τοπογραφικό διάγραμμα που θα φαίνονται και τα δυο τμήματα αρκεί , αλλά ρώτα και την πολεοδομία σου

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.