Μετάβαση στο περιεχόμενο

Νέος ασφαλισμένος στο ΤΣΜΕΔΕ - Πρόβλημα


Herakles

Recommended Posts

εχω ενα μικρο προβλημα παιδια

 

 

πετυχα στις εξετασεις του τεε... και πλεον ειμαι γραμμενος στο τσμεδε

απο 19/10/10 το προβλημα που προεκυψε είναι ότι ο εργοδότης μου πηγε να βαλει την εισφορά μου για το μήνα νοεμβριο και το συστημα εβγαλε λαθος με το μητρωο μου

 

οτι -ειτε εχω ήδη πληρώσει το μήνα

- είτε το μητρωο που εδωσε είναι λανθασμενο

 

το 2ο δεν ισχύει γιατι το χαρτι τοχα μπροστα μου...

 

 

οσο για το πρώτο καποιος μου είπε οτι ο 1ος μηνας είναι πληρωμενος (απο τα λεφτα που εδωσα για να δώσω εξετάσεις)

 

τι απο τα 2 ισχύει;

 

 

εχω σκοπο να περασω απ το τσμεδε να ρωτησω αλλα δεν ευκαιρω με τη δουλεια και τηλεφωνα δε σηκώνει κανεις

 

εχει συναντήσει κανείς τπτ παρόμοιο;

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα πάντως ο 1ος μήνας δεν είναι δωρεάν. Φαντάζομαι ακόμα δε θα ενημέρωσαν το σύστημα τους επειδή είσαι νέος;

 

με τις τελευταιες εξετάσεις 19/10/10 είμαι πλεον εγγεγραμμενος

 

το περιεργο είναι οτι μου εχει ερθει και η καρτούλα και οι καταλληλες βεβαιώσεις

 

είναι δυνατόν το σύστημα να μην εχει ακομα ενημερωθεί;

Link to comment
Share on other sites

Αργεί αρκετά να ενημερωθεί το μητρώο μελών (να βλέπεις δηλαδή το όνομά σου στη σελίδα του ΤΕΕ). Από το νέο έτος να περιμένεις. Μην ανησυχείς είσαι εγγεγραμμένος από 19/10 όπως και στο ΤΣΜΕΔΕ για να μην ξεχνιόμαστε :)

Link to comment
Share on other sites

ειδοποιήση από τσμέδε να πας να γραφτείς να σ βγάλουν βιβλιάρια σου έχει έρθει???

αλλο το μητρώο του τεε, άλλο ο αριθμός ασφάλισης του τσμεδε. ναι πληρώνεις από 19/10, αλλά το τσμέδε δε σε έχει περάσει ακόμα...

το μήνα προφανώς δε τον εχεις πληρώσει,

τα λεφτά π εδωσες για την εγραφή δεν είναι και για το πρώτο μήνα!!

 

κατα πάσα πιθανότητα είναι λάθος ο αριθμός μητρώου!!

για τους λόγους π εξήγησα παραπάνω, περιμένεις και άλλα χαρτιά από τσμέδε τώρα.

Link to comment
Share on other sites

ειδοποιήση από τσμέδε να πας να γραφτείς να σ βγάλουν βιβλιάρια σου έχει έρθει???

αλλο το μητρώο του τεε, άλλο ο αριθμός ασφάλισης του τσμεδε. ναι πληρώνεις από 19/10, αλλά το τσμέδε δε σε έχει περάσει ακόμα...

το μήνα προφανώς δε τον εχεις πληρώσει,

τα λεφτά π εδωσες για την εγραφή δεν είναι και για το πρώτο μήνα!!

 

κατα πάσα πιθανότητα είναι λάθος ο αριθμός μητρώου!!

για τους λόγους π εξήγησα παραπάνω, περιμένεις και άλλα χαρτιά από τσμέδε τώρα.

 

ο αριθμός που εχει η ταυτότητα πανω δεν είναι το μητρώο μου;

 

τι με συμβουλευετε να κανω;

ο εργοδότης μου ποτε θα μπορεσει να περάσει την εισφόρα;:???:

Link to comment
Share on other sites

Ο αριθμός πάνω στην κάρτα είναι Α.Μ.ΤΕΕ τo ΤΣΜΕΔΕ θα σου έρθει μάλλον αργότερα, εμένα αν θυμάμαι καλά μου είχε έρθει μέσα Δεκεμβρίου (είχα γραφτεί και εγώ με εξετάσεις Οκτωβρίου). Και είχα πληρώσει από 14/10-10/12(επειδή μετά με ασφαλισε ο εργοδότης) 280Ε περίπου. Σίγουρα ο πρώτος μήνας δεν είναι δωρεαν. Πάντως αν θες να μάθεις αν έχει καταχωρηθεί η εγγραφή σου μπορεις να μιλήσεις με την μηχανογραφηση. Εμένα με είχαν εξυπηρετησει τότε(επειδή είχα και εγω ενα μπερδεμα τότε)

Link to comment
Share on other sites

δε νομιζω να εχεις κανα σοβαρό πρόβλημα, αλλά αν πράγματι έχεις, πήγαινε από τα γραφεία, μαθε αν εχουν παει τα στοιχεία σ στο τσμεδε, (μπορει να μη τα εχει στειλει ακομα το τεε)

και ζήτα να στα βάλουν σε προτεραιότητα, και να σου δώσουν αριθμό αασφάλισης, θα το κάνουν.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.