Μετάβαση στο περιεχόμενο

Βοήθεια με το πρόγραμμα αμοιβών του ΤΕΕ


xmaze

Recommended Posts

Γεια σας ..

Βαζω μία αμοιβη για Ημιυπαιθριους για το σπιτι μας, και το χρεωνω κανονικα δεν το κανω δωρεαν.

Και Αφου βαλω τα στοιχεια για τον σωστο υπολογισμό, μου βγαζει ενα pdf με ελάχιστη αμοιβη 1.162 ευρώ!! και στο τελος στο συνολο με Φ.Π.Α μου βγαζει το γνωστο 286,05 ευρώ...

Έχω μπερδευθει ...ξερει κανείς αν μπορεί να εχω κανει λάθος ή είναι σωστο και παω στην εθνικη να βγαλω γραμματιο είσπραξης??

 

Επίσης θέλω να ρωτησω πού βγάζω την εντολή πληρωμής απο την σελίδΑ του ΤΕΕ????

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχεις κάνει λάθος.

Για την εντολή πληρωμής, πας στην καρτέλα "Τα έργα μου", επιλέγεις το έργο που θέλεις και τον μηχανικό και κάνεις κλικ στην επιλογή "Δημιουργία εντολής πληρωμής"

Link to comment
Share on other sites

Και μένα το βγάζει.. μη σε αγχώνει!

Αφού στο τέλος σου βγάζει 286,01 και στο pdf με την εντολή πληρωμής

είναι σωστό όλα οκ!! Αυτό δε ξέρω πως να το βγάλω ούτε εγώ, ούτε γιατί

βγαίνει..

Link to comment
Share on other sites

Kάτσε :

 

Στην 1η σελίδα στο λέει λογικά αυτό (1162,65Ε). Ε αυτό είναι το ελάχιστο κόστος μελέτης ή επίβλεψης που ορίζει το ΤΕΕ και δεν σε απασχολεί, έχει να κάνει με μελέτη Ο.Α. ή/κ επίβλεψη (όχι αμοιβή για Η/Χ !). Στη δεύτερη σελίδα του pdf όμως (αν το 'χεις κάνει σωστά) σου βγάζει την ανάλυση, δηλαδή :

 

Εργασίες για ρυθμίσεις Ν.3843/2010 - Μελέτη 232,53Ε

Σύνολο για μελέτη 232,53Ε

Σύνολο 232,53Ε

ΦΠΑ 53,48Ε

 

ΣΥΝΟΛΟ ΜΕ ΦΠΑ 286,01Ε

 

Για την εντολή πληρωμής, πας στο tab Ομάδα Έργου και πιο κάτω στο tab Εντολή Πληρωμής (δίπλα στο Ανάλυση Αμοιβών).

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.