Μετάβαση στο περιεχόμενο

Αμοιβή για αναθεώρηση άδειας


Recommended Posts

καλημέρα συνάδελφοι

το θέμα μου έχει ως εξής : αρχικά ο φάκελος ηταν για αλλαγή χρήσης από κατοικία σε κατάστημα η αρχική άδεια της κατοικίας ηταν του 1971, ενώ προχωρουσε ο φάκελος και ήταν πληρωμένα τα φορολογικά (5000*λ ελάχιστη αμοιβή ) ξαφνικά λίγο πριν πάρω την άδεια μου ζήτησε τον αρχικό φάκελο του 1971 όπου υπήρχαν διαφορές στα σχέδια της αρχικής αδείας σε σχέση με την σημερινή υπάρχουσα κατάσταση ( η θέση μιας εξωτερικής σκάλας )και στην συνέχεια μου ζήτησε να κάνω τροποποίηση της άδειας το ερώτημα μου είναι σχετικα με την επιπρόσθετη αμοιβη αν χρειάζεται και πως υπολογίζεται ,σας ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Στις αναθερωρήσεις πάς με διαφορά προυπολογισμού εν γένη με την εξής διαφορά.

Στις αναθεωρήσεις ως προς την μελέτη κάνεις διαφορά αμοιβών στους δυο προυπολογισμούς ενώ στις αναθεωρίσεις για αλλαγή χρήσης κάνεις αμοιβές επι της διαφοράς του προυπολογισμού.

Τώρα εσύ που έχεις και τις 2 περιπτώσεις μαζί καλό θα ήταν να το πάς σε συνεννόηση με τον αρμόδιο υπάλληλο.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.