Μετάβαση στο περιεχόμενο

Σεμινάριο για τον Αρχιτεκτονικό και Αστικό Φωτισμό


cmkapos

Recommended Posts

Συνάδελφοι, πρότεινα σήμερα στο ΤΕΕ-ΤΚΜ να προσφέρω δωρεάν μια ημερίδα ή διημερίδα επιμόρφωσης επάνω στον αρχιτεκτονικό φωτισμό, φωτισμό ανάδειξης και αστικό φωτισμό. Αν σας ενδιαφέρει το αντικείμενο, μπορείτε να ζητήσετε από το ΤΕΕ να προχωρήσει στην υλοποίηση της πρότασής μου, ή να μου στείλετε τα στοιχεία σας από εδώ ή την ιστοσελίδα μου (costaskapos.blogspot.com), για να οργανώσουμε κάτι σχετικό έξω από το ΤΕΕ αν δεν υπάρξει ενδιαφέρον από εκεί.

 

Θα χαρώ να μοιραστώ μαζί σας ό,τι λίγα γνωρίζω για το αντικείμενο. Επίσης κάτι τέτοιο μπορούμε να το οργανώσουμε και στην Αθήνα αν χρειαστεί

 

Πιστεύω ότι θα ενδιαφέρει τόσο τους συναδέλφους Αρχιτέκτονες, όσο και τους Η/Μ

Link to comment
Share on other sites

Oσο γερνάει και τεμπελιάζει περισσότερο ένας μηχανικός, γινεται δάσκαλος, δεν το ξέρατε;

 

Σοβαρά τώρα, αν και έχω γράψει αρκετά άρθρα για το φωτισμό και έχω δώσει 1-2 σεμινάρια, γνωρίζω ότι υπάρχει αρκετή ανάγκη και από νέους και από παλιούς συναδέλφους να ενημερωθούν.

 

Και δεν εκπροσωπώ καμία εταιρεία, αν και έχω συνεργαστεί με τις περισσότερες και είναι φίλοι μου.

Link to comment
Share on other sites

Oσο γερνάει και τεμπελιάζει περισσότερο ένας μηχανικός, γινεται δάσκαλος, δεν το ξέρατε;

 

Σοβαρά τώρα, αν και έχω γράψει αρκετά άρθρα για το φωτισμό και έχω δώσει 1-2 σεμινάρια, γνωρίζω ότι υπάρχει αρκετή ανάγκη και από νέους και από παλιούς συναδέλφους να ενημερωθούν.

 

Και δεν εκπροσωπώ καμία εταιρεία, αν και έχω συνεργαστεί με τις περισσότερες και είναι φίλοι μου.

 

Εμείς οι Αθηναίοι θα έχουμε την ευκαιρία ή μόνο η Θεσσαλονίκη?

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και θα έχετε. Άλλωστε χαμουτζής είμαι, απλά επέλεξα να ζω στη Σαλόνικα για καλύτερη ποιότητα ζωής, αλλά τις δουλειές από την Αθήνα τις παίρνω.

 

Μόνο, για να αξίζει τον κόπο, θα πρέπει να μαζευτούμε τουλάχιστον 20 άτομα, για να μην τα λέω στον καθένα ξεχωριστά. Και όπως είπαμε, το κόστος θα είναι μηδενικό, εκτός κι αν χρειαστεί να νοικιάσουμε καμμιά αίθουσα από το ΙΕΚΕΜ-ΤΕΕ

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά και καλή δύναμη στο forum.Πολύ καλό ειδικά για μας τους νεογνούς μηχανικούς.Και εγώ θα είμαι παρών αν γίνει, αφού μένω θεσσαλονίκη και μάλιστα θα πώ και σε φίλους μου απ την σχόλη να έρθουν,σίγουρα θα βρούν ενδιαφέρον.Πάντως πολλά μπράβο για την πρωτοβουλία cmkapos και πολλά ευχαριστώ απο την δικιά μας την γενιά που ψάχνουμε γνώση.Πιστεύω πρέπει να στηρίζουμε τέτοιες ενέργιες

Link to comment
Share on other sites

Θα σας εξυπηρετούσε κάποιο Σαββατοκύριακο μέσα στον Φλεβάρη; Αν έχετε εναλλακτικές λύσεις, πέστε τες

Link to comment
Share on other sites

Βάλτο όποτε θέλεις. Ακόμη και καθημερινές απογεύματα. Σαφώς το ΣΚ βολεύει ούτως ή άλλως. Οποίος ενδιαφέρεται θα κανονίσει τον χρόνο του. Αλλιώς είναι απίθανο να υπάρξει απόλυτα κοινός χρόνος για 20 άτομα. Θα πρέπει απλά να προσαρμοστουμε.

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ θα κοιτάξω να βρω μια ημερομηνία, κάντε λίγο υπομονή και θα το ανακοινώσω έγκαιρα.

 

Στη Philly έμεινες καθόλου στο International House, στη Market str?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.