Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ύψος απόληξης ανελκυστήρα


musickey

Recommended Posts

Καλημέρα.

Μπορώ να ανεβάσω τον ανελκυστήρα μέχρι το δώμα; Αν ναι, τι ύψος πρέπει να έχει η απόληξη του από το δάπεδο του δώματος;

Κανονικά ξέρω ότι θέλει 3,70-3,90 από την τελευταία στάση. Υπάρχει κάποια διάταξη που μου επιτρέπει να φτάνει η απόληξη μέχρι ύψος 2,40;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς... (συνημμένο άρθρο 16)

 

Για το συνολικό ύψος (ανελκυστήρα και μηχ/σιου) δεν είμαι σίγουρος, νομίζω σύνολο 4,30; ας το ελέγξει κάποιος...

 

gokarthro16lift.th.jpg[/img]

 

Uploaded with ImageShack.us

Link to comment
Share on other sites

για την πλάκα της απόληξης δεν θα υπερβείς το 2,40, θα υπολογίσεις το ύψος της μόνωσης (δώματος) και απο κει και πάνω θα έχεις 2,40 (αν αυτό φυσικά δείχνει η άδεια σου, ή προτίθεσαι να κάνεις να δείχνει η άδεια σου) για το ύψος του φρέαρ επιτρέπεται μεγαλύτερο ύψος σημειακά, διαστάσεων όσο το φρέαρ αλλά δεν θυμάμαι ούτε άρθρο ούτε παράγραφο..*

Link to comment
Share on other sites

Προσφατα μου εχουν κανει καταγγελια γιατι ο ανελκυστηρας πηγαινει και στο δωμα,δεν το ειχα στην αδεια και αυτο ξεπερνιεται με καποια διαταξη που λεει οτι τα ατομα με ειδικες αναγκες "πρεπει" να μπορουν να εχουν προσβαση στους χωρους ενος κτιριου,μολις εχω και τις λεπτομερειες θε ενημερωσω σχετικα.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.